טינטון - מדריך לעזרה עצמית

במידה ואתם סובלים מטינטון בעוצמה קלה או בינונית ואתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הטינטון שלכם בעצמכם, לפני או במהלך טיפול, אתם יכולים לאמץ את ההצעות במדריך שלפניכם.

לפני השימוש במדריך לטינטון

בעזרת מדריך זה, אתם יכולים להתחיל לנהל ולהפחית את העצמה וההשפעה הרגשית של הטינטון שלכם באופן עצמי. עם זאת, חשוב וחיוני לערוך בירור אצל מומחה לאף אוזן וגרון כדי לשלול מצבים גורמים רפואיים שעשויים להיות קשורים להופעת הטינטון.

במידה ואתם סובלים מטינטון קשה ו/או ממושך כדאי לקרוא על – טינטון ואפשרויות הטיפול בטינטון

5 טכניקות לניהול הטינטון שלך

ללמוד להירגע

זה מאוד נפוץ וטבעי לדאוג בשל הטינטון, אך יש לדעת שמתח עשוי להחמיר את המצב. לכן, ללמוד להירגע הוא חלק חשוב מתהליך ההקלה על הסימפטום. ישנם מספר תרגילי הרפיה הפשוטים שאפשר ללמוד מספרים, דיסקים או שיעורים, אשר יעזרו לך להרגיע את הגוף והנפש שלך.

אנשים מסוימים מצאו כי לארומתרפיה, שיפור יציבה , עיסוי , רפלקסולוגיה, יוגה וטאי צ'י יש יתרונות מרגיעים הדומים בהשפעתם למנוחה בסביבה רגועה, אולי עם ניחוחות מיוחדים ומוסיקה רכה.

להימנע משקט

כן, שמעתם נכון. הימנעות מלהימצא בסביבה שקטה והגדלת כמות 'רעשי הרקע' בבית או במקום העבודה, יכולה לעזור לך להפחית את ההתמקדות בצלילים של הטינטון. רעש זה יכול לכלול קולות נעימים בעצמה נמוכה מטלוויזיה , רדיו או מוסיקה מוקלטת , ממאוורר,שעון מתקתק או מבחוץ דרך חלון פתוח.

לחלופין, אפשר להשתמש במחוללי קול שישמיעו צלילים טבעיים או "רעש לבן" בווליום שהוא מתחת לזה של הטינטון שלך . בסביבה שקטה לחלוטין, המוח שלך ינסה לשמוע כל צליל בצורה ברורה יותר - ובכלל זה את הצליל של טינטון שלך. וזאת, אם כן הסיבה שחשוב לנסות להימנע משקט מוחלט , במיוחד כאשר את/ה מנסה לישון בלילות.

הימנעו משימוש באטמי אוזניים

אם יש לך טינטון, אל תלבש/י כל סוג של אטמי אוזניים, שמקשים על היכולת לשמוע קולות מהסביבה החיצונית לגוף, למעט כאשר מדובר בחשיפה לרעשים חזקים מאוד. אטמי האזניים לא יעזרו להפחית את עצמת הטינטון. יתר על כן, הם כנראה יעצימו את הטינטון מאחר והם יוצרים סוג של סביבה שקטה שעליה המלצנו להימנע (ראו סעיף 2).

הישארו פעילים

שמירה על פעילות גופנית ומעורבות בעניינים החשובים לך ו/או התחביבים שלך, יכולה לשפר את איכות החיים שלך, ולהסיט או להפחית את ההתמקדות שלך בטינטון . אתם יכולים לנסות משהו חדש, להצית מחדש העניין בתחביב ישן או להצטרף לפעילות גופנית קבוצתית.

שמרו על בריאותכם

חשוב לעקוב אחר הבריאות הכללית שלך והקשיבו לגופכם. אם אתם מגלים שמזונות מסוימים או משקאות, פעילויות או מצבים שונים מחמירים את הטינטון, שיקלו לצמצם אותם או למצוא חלופות. זה אומר שתצטרכו לבצע כמה שינויים בהרגלי החיים שלכם, אבל המשמעות היה שהטינטון יפחת ויאפשר לכם איכות חיים טובה יותר.

בקישור הבא תוכלו למצוא אפשרויות טיפול נוספות - טינטון טיפול

קריאה נוספת אודות טינטון (אנגלית):

האגודה הבינלאומית למודעות לטינטון: International Tinnitus Awareness Association
האגודה האמריקאית לטינטון – American tinnitus Association