האתר הגדול והנצפה בישראל לנוער שמעוניין ללמוד במסגרת שונה

פנימיות

פנימיות נוער

אם הגעתם לכאן כנראה שאתם חושבים על לימודים במסגרת פנימיה. מחשבה נכונה!

יש הרבה מאוד יתרונות בפנימיות - החל מעזרה לימודית, דרך פעילויות פנאי וחוגים וכלה בהרבה אנשים מבוגרים שיקשיבו לך באמת וינסו לעזור.

באתר תוכלו לאתר את הפנימיה המתאימה לכם - לפי האזור הגאוגרפי, כיתות ומגמות, חוגים והעשרה, ומאפיינים מרכזיים נוספים.

אם אתם מחפשים פנימיות במרכז הארץ או פנימיות בצפון או בדרום אתם מוזמנים ללחוץ על אחד האייקונים של המפות למטה על מנת לראות את רשימת הפנימיות המלאה. כך תוכלו לקבל מושג על מה יש ואיפה.

כשתמצאו 2-3 פנימיות שמדברות אליכם תקליקו ותקראו קצת יותר לעומק. בהצלחה!

פנימייה שתתאים לך

המבחר הגדול והמגוון הרחב של פנימיות לנוער מאפשרים לכל תלמיד או תלמידה המעוניינים בכך למצוא פנימייה שתתאים להם, בה יוכלו ללמוד לאורך תקופת התיכון.

פנימיה בהשוואה לתיכון "רגיל"

אחד מהמאפיינים החשובים ביותר בנושא פנימיות הוא - "תפירת חליפה". למה הכוונה? בניגוד לרוב התיכונים "הרגילים" - שזה אומר המקיפים העירוניים, בפנימיות לרוב תמצאו מגוון גדול יותר של מגמות שנותנות מענה גם לתלמידים טובים וגם לכאלו שמתקשים בלימודים.

לימודים, חוגים ופנאי

מעבר לנושא הלימודי, פנימיות נותנות מענה גם לשעות הפנאי ותמיד תמצאו בהם חוגים מעניינים. כמעט בכל הפנימיות יש מרכז לימודי הפועל אחר הצהריים ובערב בו התלמידים מכינים את שיעורי הבית שלהם, ולרוב גם מקבלים עזרה ממורים מקצועיים, סטודנטים או מתנדבים.

צוות חינוכי צעיר וקשוב

נושא אחרון שמסכם את היתרונות והמאפיינים הוא נושא הצוות. ברוב הפנימיות פועלים ש"ש (שינשינים) שהם חבר'ה מצוינים וערכיים שבחרו לדחות את הגיוס ולתרום שנה בקהילה, לצד בנות שירות לאומי, מורות חיילות, מדריכים ומורים.

זה בעצם אומר שבסביבת החניכים יש הרבה מבוגרים עם גישה חיובית ולכן כמעט תמיד התלמידים מוצאים מישהו שקרוב אליהם שמלווה אותם ועוזר להם בעניינים אישיים ולימודיים.

אם ננסה לאפיין את פנימיות הנוער ולחלק אותן לקטגוריות, נוכל לחלק אותן למספר קבוצות
המיועדות כל אחת לבני נוער קצת שונים. בדף זה נתייחס בכמה מילים לכל אחת מפנימיות הנוער הקיימות.

 • פנימיות בצפון הארץ

   

 • פנימיות במרכז הארץ

   

 • פנימיות בדרום הארץ

   

פנימיות בארץ / פנימיות בישראל

קודם כל, קיימים שני מונחים הקשורים לנושא - פנימיות וכפרי נוער.
מה ההבדל? בסופו של דבר שני המונחים מאוד דומים ומה שמבדיל ביניהם זו, בדרך כלל, מטבע הלשון שהשתרשה. צמד המילים "כפר נוער" מביא אותנו לחשוב על כפר נוער חקלאי, ואכן חלק גדול מהפנימיות בישראל שומרות עדיין על הצביון החקלאי, אבל חלק כבר התרחקו מאוד מהחקלאות למרות ניסיונות לשמר מינימום הכרחי.

שימור האופי החקלאי

אם ננסה למפות באופן כללי את הנושא נגלה שחלק מהפנימיות בארץ עדיין משמרות את האופי של כפר נוער חקלאי. לדוגמא: כנות, מקווה ישראל, נחלת יהודה, בן שמן וכדורי.
חלק מהפנימיות בישראל שמוגדרות ככפר נוער גם אם הן התרחקו קצת מהאדמה עדיין שומרות על הגחלת ובדרך כלל יש בהן מגמה אחת של חקלאות וענף חקלאי אחד. למשל: הדסה נעורים, ויצו גן ונוף, עיינות, רמת הדסה וחוות הנוער הציוני.

תלמידים עם פוטנציאל לימודי גבוה

פנימיות האגודה לחינוך

קטגוריה נוספת של פנימיות הן אלו הקשורות לאגודה לקידום החינוך. שזוהי עמותה שחרטה על דגלה לצמצם פערים בחברה הישראלית. תחת המטרייה הזו פועלות פנימיות כגון: שטיינברג כפר סבא, בויאר בירושלים, אורט נתניה ועין כרמית - שהן פנימיות עירוניות ללא זיקה לחקלאות.

אשל הנשיא היא יוצאת דופן מתוך הפנימיות של האגודה לקידום החינוך מכיוון שהיא נמצאת בתוך כפר נוער ולכן יש בה אופי חקלאי.

פנימיות של האגודה לקידום החינוך מקבלות רק תלמידים שיש להם פוטנציאל לימודי גבוה ויכולים להגיע לבגרות מלאה. זה לא מתוך אפליה אלא מתוך כך זוהי ההתמחות שלהם - לקבל ילדים עם פוטנציאל מרקע לא פשוט ולהביא אותם לבגרות מלאה ולאפשרות לעתיד תעסוקתי טוב והשתלבות טובה בחברה הישראלית.

 

הכפר הירוק
פנימייה נוספת עם רמה לימודית גבוהה הנמצאת בצפון תל אביב היא הכפר הירוק. גם היא עם אופי חקלאי ומתקבלים אליה רק תלמידים עם יכולות טובות.

דחיפה להצלחה

מעבר לחלוקה הזו, יש עוד הרבה חלוקות שעל פיהן אפשר לפלח את נושא הפנימיות בישראל. אמנם רוב התלמידים שמגיעים לפנימיות מגיעים מרקע סוציו-אקונומי נמוך או בעיות בבית אבל חלק גדול מהפנימיות החליטו שזה הדבר שמוביל אותן - עזרה ואוריאנטציה טיפולית. ולכן הן מקבלות תלמידים שהקשיים בבית הספר היסודי ובחטיבה,  הכניסו אותם למערבולת של חוסר הצלחה שמשפיעה בכל התחומים וכמעט הכריעו אותם.
המעטפת שמקבלים בהרבה פנימיות נותנת תשובה לא רק לנושא הלימודי אלא לנושא של הרצון והיכולת להצליח. בנוסף לכיתות קטנות, מרכזי למידה בהם עוזרים לתלמידים מתקשים יש פעילויות חברתיות שעוסקות בנושא של הצלחה, להיות חלק מקבוצה וקהילה ועוד מגוון נושאים.

פנימיות עם תחומי עניין שונים

פנימיות נוער אחרות החליטו דווקא להיות בית לתלמידים שתחומי העניין שלהם הם אומנות, מוסיקה, מדעים, ספורט ועוד. עתיד רזיאל נותנים מענה למדעים ואומנויות. חוות הנוער הציוני - שחייה, סייף ואומנויות. הדסה נעורים - מרכז אתלטיקה ועוד.
בהמשך העמוד ובדפים השונים באתר ננסה למפות את המגוון הגדול ולתת מקסימום מידע על הפנימיות בארץ.

 • פנימיות בצפון הארץ

   

 • פנימיות במרכז הארץ

   

 • פנימיות בדרום הארץ

   

פנימיות בצפון

לאורך הזמן אנחנו נשאלים רבות על פנימיות בצפון ולא תמיד יש לנו תשובה. יש כמובן פנימיות בצפון אבל רוב הפנימיות בארץ נמצאות בטווח שבין חיפה בצפון לאשקלון בדרום עם ריכוז קטן נוסף בירושלים. מעבר לקווים האלו לא תמצאו הרבה פתרונות אבל הם קיימים. כמה שורות למטה תוכלו לקרוא על פנימיות הנוער בצפון.

פנימיות בחיפה

רבים מחפשים את המונח פנימיות בחיפה, לצערנו אין בחיפה פנימיות חוץ מהפנימייה הצבאית לפיקוד. בסמוך לחיפה נמצא כפר הנוער כפר גלים (חילוני) וכפר הנוער ימין אורד שהוא כפר נוער דתי.

פנימיות נוער בצפון

ימין אורד (דתי) - כפר נוער לבנים ובנות, החל מכיתה ט' ועד יב'. לימודים בקבוצות נפרדות, מגמות עיוניות וגם טכנולוגיות לבגרות. מגמה בולטת וייחודית היא מגמת בשיתוף חיל המודיעין ולאחריה גיוס לתפקיד ייעודי במודיעין. בימין אורד יש מסלולי לימוד מיוחדים לעולים מרוסיה, אתיופיה, צרפת ועוד 16 מדינות. ישנן תכניות חינוכיות רבות, ביניהן עבודה במשק חקלאי לצד לימודים בכיתה, המאפשרות לכל תלמיד להתבטא ולהתבלט בדרכו הוא. הכפר זכה בפרסים על פועלו החינוכי.פנימיית גן ונוף

כפר חסידים (דתי) - כפר חסידים הינו כפר נוער לתלמידים ותלמידות מכיתה ז' ועד יב'. בכפר לומדים הבנים והבנות בקבוצות נפרדות. מגמות הלימוד משלבות לימודים עיוניים במגמות אומנות, ביולוגיה מחשבים ועוד, לצד מגמה טכנולוגית-אוטוטק ואף מגמה חקלאית. בבית הספר של הכפר כיתות מצויינות בשיתוף הטכניון, כיתות עיוניות וגם כיתות קטנות. תלמידי הכפר עובדים במשק החקלאי ובשעות אחר הצהריים משתתפים במגוון חוגים גדול. יש הסעות מרחבי הארץ בסופי שבוע בהם יוצאים הביתה.

ניר העמק – בצפון. בית ספר אזורי גדול 6 שנתי לתלמידי עמק יזרעאל ובו פנימייה עם אופי משטרתי – התלמידים לובשים מדים ולומדים לימודים הקשורים לתחום – קרימינולוגיה ולימודי משטרה. מעבר לנושא המשטרתי של תלמידי הפנימיה יש בבית הספר מסלולים טכנולוגים, פרוייקטים חינוכיים רבים כגון חבורת זמר, להקת ריקודים ועוד.

כדורי - פנימייה ותיקה וידועה מאוד בשל בוגריה. כפר הנוער כדורי אמנם שינה את צביונו מאז שנות השלושים אבל שמר על ייחודיות, גם אם בגוון אחר. בית הספר האזורי כדורי הינו בית ספר ניסיוני רב תרבותי 6 שנתי. לומדים בכדורי תלמידים שונים - צ'רקסים, דרוזים, בדואים, כמובן ילדי הסביבה מיישובי הגליל התחתון וקבוצת נעל"ה. בכדורי יש מכללה טכנולוגית עם אחוזי הצלחה מאוד גבוהים. הפנימיה היא חלק מבית הספר הגדול בו לומדים מעל 1500 תלמידים. בפנימיה קבוצה של תלמידים מפרוייקט נעל"ה וכמובן תלמידים מהגליל ומכל הארץ.

רמת הדסה - נחשבת לסיפור הצלחה עם נוער שמתקשה בנושא הלימודי. רמת הדסה היא פנימיה שש שנתית שנותנת מענה הוליסטי ומקיף לנוער שעלול להרים ידיים ממערכת החינוך. את ההצלחה ניתן לראות גם במספרים וגם בסיפורים. ברמת הדסה מספר פרוייקטים מעניינים שנותנים מענה לתלמידים כגון פינת חי ואורווה טיפולית, ירוק בלב - מיזם עסקי בו התלמידים עובדים בייצור סבונים ומוצרי קוסמטיקה ועוד.

כפר הנוער גלים - הכפר נמצא ליד הים ממש למרגלות הכרמל (ליד חיפה), כולל משק חי ומשק חקלאי גדול, ולומדים בו חניכים בכיתות ז' עד יב'.לצד המגמות הרגילות לבגרות, תוכלו למצוא בכפר גלים גם מגמות בהן נלמדים חשמל, אלקטרוניקה, רובוטיקה ותקשורת. בנוסף יש מגמות בתחומי הרפואה, חקלאות מדייקת, מרכז מוזיקה ועיצוב. לאחר שעות הלימודים, מקבלים התלמידים שיעורי תגבור ממורים מקצועיים במרכז הלמידה.

פנימיות בירושלים

פנימיות נוער בירושלים

בויאר – ירושלים. פנימייה שקשורה לאגודה לקידום החינוך ומיועדת לנוער מהפריפריה עם פוטנציאל לימודי גבוהה שאינו ממצא את הפוטנציאל שלו בבית הספר במקום מגוריו. תלמידי הפנימייה לומדים בתיכון בויאר שהינו אחד התיכונים המובילים בירושלים.

חוות הנוער הציוני - ירושלים . אחת ממספר פנימיות הנותנות דגש למוסיקה ואמנות. לימודי מוסיקה במגוון כלי נגינה, פיתוח קול וחבורת זמר, להקת מחול ועוד. מצויינות בספורט – שחייה תחרותית ושחייה אומנותית כחלק מהמועדון היוקרתי של הפועל ירושלים שחייה בנוסף לימודי סייף. חוות הנוער הציוני מתאפיינת באווירה בין לאומית מכיוון שבחווה פועלים גם בית ספר צרפתי, מחנות רמה של נוער קונסרבטיבי ואפילו מגיעות מספר משלחות מקהילות יהודיות ברחבי העולם.

עין כרמית - בעבר עין כרמית השייכת לאגודה לקידום החינוך שכנה בתוך שכונת עין כרם אבל בעשר השנים האחרונות היא נמצאת היכן שהיה כפר הנוער בצמוד לבית הספר האזורי עין כרם. זוהי פנימיה קטנה ואינטימית בה מקדמים בני נוער עם פוטנציאל לימודי גבוה לקראת בגרות מלאה. חלק מתלמידי הפנימייה לומדים באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים ולמעשה לתלמידים מחוננים בתחומי המוסיקה והמחול הגרים בפריפריה זו הזדמנות מעולה להשתלב בבית הספר הייחודי.

יאסא - פנימיה למדעים ואמנויות. יאסא היא אחת מהמסגרות הבודדות בארץ המתאימות לתלמידים מחוננים המתמחים באחד משני התחומים האלו.

פנימיות במרכז הארץ

פנימיות באזור המרכז

אזור המרכז בטווח של חצי שעה נסיעה מתל אביב הוא האזור בו תמצאו את רוב הפנימיות בארץ: הדסה נעורים, הדסים, מוסינזון, נווה הדסה, גן ונוף, הכפר הירוק, עיינות, כנות, כפר סילבר, בן שמן ועתיד רזיאל.

פנימיות בתל אביב

הכפר הירוק - מיועד לתלמידים בכיתות ד' עד יב' ונמצא בין צפון תל אביב ורמת השרון. הכפר זכה בתואר הפנימייה המצטיינת בישראל ו - 100% מחניכי הפנימייה זכאים לבגרות מלאה. בכפר יש בית ספר אזורי נחשב ויוקרתי עם מבחר גדול מאוד של מגמות לימוד. אחד מתנאי הקבלה לפנימייה הוא התנהגות ללא רבב וכמובן ציונים טובים - לקריאה על הכפר הירוק.

פנימיות בהרצליה

עתיד רזיאל (מוכר יותר בשמו הישן – בית ספר עלה). תיכון שש שנתי למדעים ואומנויות. לימודי מדעים החל מכיתה ז' במקצועות – פיזיקה, כימיה וביולוגיה. עתיד רזיאל מאפשר לתלמידים שמרגישים שהצד העיוני של לימודי המדעים לא מספיק להם לעשות עבודות חקר משמעויות לאורך תקופת התיכון. בנוסף מגמת מוסיקה מאוד איכותית, תיאטרון וגם מגמה חקלאית עם התמקדות במדגה וגידול דגים. תנאי הקבלה לכפר הנוער רזיאל גבוהים וכוללים בדיקה של התנהגות התלמיד שלו שנים אחורה על מנת לזהות בעיות התנהגות וציונים מאוד גבוהים כולל כמובן מבחני קבלה. בחטיבת הביניים מעבר ללימודים האינטנסיביים יש חוגים שונים במהלך יום הלימודים במגוון עצום של תחומים.

פנימיות בראשון לציון

יוהנה ז'בוטינסקי - בין ראשון לציון לבית עובד. בית ספר אזורי גדול ולידו פנימייה. בבית הספר מגוון מאוד גדול של מגמות ייחודיות. מגמת אומנות הכוללת לימודים "קלאסיים" - ציור, פיסול וכו' וגרפיקה ממוחשבת - פוטושופ, פריהנד וכו'. מגמת הנדסת תוכנה כולל לומחת סייבר והכל ברמה מאוד גבוהה. מגמה מקצועית - מגמת חשמל בהתמחות פיקוד ובקרה.

עיינות (ליד בית עובד ונס ציונה) – 60% מהבנים הבוגרים עושים שנת שירות או מכינה קדם צבאית. נתון מדהים זה שמתחרה אולי בקיבוצים ממחיש את הדגש הערכי של עיינות. בעיינות מרכז למידה בשם תבלין במכוון את התלמידים ללקיחת אחריות ומאפשר להם להגיע להישגים גבוהים גם בתחומי הלימוד וגם בתחומים אחרים.

נחלת יהודה - ויצו נחלת יהודה ידוע ככפר נוער שעושה עבודה רצינית מאוד עם בני נוער. זה מתחיל עם מנכ"ל הכפר שמחנך כיתת אומץ מלבד ניהול המקום ומקריו כלפי מטה לכל הצוות. יש בויצו נחלת יהודה אווירה שמכבדת את התלמידים הלומדים כאן. יש פעילויות מעצימות כגון רכיבה אתגרית על אופניים, להקת מחול ולהקת זמר, שתי להקות מאוד מעורכות המופיעות הרבה בחו"ל.

פנימיות בחולון

פנימיית מקווה ישראל בחולון משתרעת על שטח עצום ויש לה משק חקלאי מפותח וגדול. למעשה במקווה ישראל י שתי פנימיות: אחת המיועדת לחילונים ופנימייה נוספת המיועדת לדתיים. כאן תוכלו לקרוא על - הפנימייה הדתית של מקווה ישראל.

פנימיות בנתניה והשרון

פנימיית אורט נתניה – פנימיית מצוינות השייכת לאגודה לקידום החינוך. כמו בכל שאר הפנימיות של האגודה גם כאן תנאי הקבלה הם יכולת ופוטנציאל לעשות בגרות מלאה, גם אם במצב הנתון כרגע זה לא נראה.

הדסה נעורים – בית ינאי. בהדסה נעורים פנימיה הנמצאת צפונית לנתניה מתגאים בכך שהם יכולים לתפור לכל תלמיד חליפה שתתאים לו. בנעורים אין משק חקלאי והכיוון הוא יותר מקצועי טכנולוגי – מגמת אלקטרוניקה, רכב, לימודי סביבה ותיאטרון. יש מכללה המאפשרת המשך לימודים במכונאות ואלקטרוניקה. לקריאה מורחבת - הדסה נעורים.

פנימיות בפתח תקווה

ויצו גן ונוף – פתח תקווה. פנימייה שש שנתית בה יש מסלול קדם וטרינריה החל מכיתה ז' לתלמידים המצטיינים במדעים. בתיכון מגוון גדול של מגמות – תיאטרון, ניהול עיסקי במסלול חשבונאות, חקלאות במסלול צמחי מרפא ותבלין וגם אילוף כלבים. גן ונוף נותנים דגש מיוחד לאומנויות במה – יש אולפן הקלטות, מרכז מוסיקה ויציאה להצגות רבות. צוות מאוד משפחתי.

פנימיות בכפר סבא

שטיינברג כפר סבא -  פנימייה לתלמידים עם פוטנציאל לימודי מאוד גבוה. הפנימייה אינה מחוברת לבית ספר אחד, התלמידים יכולים לבחור את המקום בו הם רצים ללמוד מבין חמישה תיכונים מובילים בעיר בהם יש מגוון מכמות עצום.

מוסינזון הוד השרון - אמנם לא בכפר סבא אבל מאוד קרוב. כפר הנוער מוסינזון הוא בית ספר לילדי הוד השרון ולצידו פנימייה בה לומדים ילדי נעל"ה ממדינות דוברות אנגלית, עולים חדשים ותלמידים שונים מהפריפריה. העזרה שניתנת לתלמידי הפנימיה מאפשרת להם לסיים בהצלחה את לימודיהם. בבית הספר מספר מגמות ייחודיות כגון מגמת אגרואקולוגיה עירונית, מגמת ספורט שנחשבת מובילה בארץ, כיתת נחשון למצוינות לימודית וחברתית ועוד.

פנימיות בדרום הארץ ובשפלה

כפר הנוער כנות (ליד גדרה וצומת כנות) - פנימייה עם דגש חקלאי ומשק חקלאי פעיל. לימודי חקלאות, שתי קבוצות כדורגל עם דגש על חינוך דרך הכדורגל וכמובן . לימודי משטרה. תלמידי כפר הנוער כנות לובשים מדי משטרה ועוסקים באופן פעיל בפעילויות משטרתיות. הם יוצאים למטווחים, ביקורים במתקנים משטרתיים, בתי סוהר, כפר ניגמלים ומתנדבים במשמר האזרחי. בכנות יש באופן יחסי מעט תלמידים אקסטרנים שהם לא תלמידי הפנימיה. לקריאה מורחבת - כפר הנוער כנות

כפר סילבר

מדרשת שדה בוקר - תיכון סביבתי מיוחד מאוד. הרבה מאוד שטח ופעילויות הקשורות לשטח ולטבע. כל תלמידי בית הספר הם תלמידי הפנימיה שנמצאת במדרשה או תלמידים שמשפחתם מתגוררת במדרשה. לגורם הזה יש משמעות רבה מכיוון שנוצרת הכרות אינטימית מאוד בין התלמידים לבין עצמם ובין המורים לצוות המורים בבית הספר. התיכון הסביבתי בשדה בוקר הוא בית הספר היחיד בארץ בו מורשים התלמידים לצאת כמעט לבד לטיולים בשטח (מורה משגיח במרחק מה).

חברת הנוער במצפה רמון - הרבה גלגולים עברו על המקום הזה כולל פנימיה לאומנויות בשנות התשעים עד שדרור בתי חינוך לקחו את המקום בשנת תשע"ב והפכו אותו לבית מיוחד לתלמידים שלא מצאו את עצמם במסגרת הרגילה, אבל יש להם רצון למעורבות חברתית כמו בתנועת נוער. אכן האווירה כאן היא קצת כמו בתנועה ולכן בני נוער מוצאים כאן את מקומם מהר מאוד.

הפנימייה לפיקוד (לנוער דתי) - אור עציון

פנימיות באשדוד

אורט ימי אשדוד - פנימייה צבאית הקשורה לחיל הים בה לומדים מקצועות טכנולוגיים כגון אלקטרוניקה וחשמל. באורט ימי אשדוד נפתחו בשנים האחרונות כיתת מצויינות המיועדת לשירות בשייטת הצוללות ומגמה חדשה של ניהול עסקי במסלול לוגיסטיקה ימית.

פנימיות בבאר שבע

בדיוק כמו בסעיף - פנימיות בחיפה, גם כאן אנחנו נותנים תשובה לחיפושים שלכם באינטרנט. שוב, לצערנו אין פנימיות בבאר שבע. אם תרצו, תצטרכו להרחיק לאזור אשקלון - כפר סילבר, ליד גדרה - כנות, שדה בוקר - מדרשת שדה בוקר - תיכון סביבתי, חברת הנוער במצפה רמון, אשל הנשיא ועוד.

אשל הנשיא - לא ממש פנימיה בבאר שבע אבל לא רחוק. הפנימיה באשל הנשיא נחשבת למבוקשת ביותר מכיוון שזו אפשרות לתושבי הדרום ללמוד בבית ספר מעולה , אולי הטוב ביותר בדרום. מתקבלים תלמידים עם פוטנציאל לבגרות עיונית מלאה. בבית הספר מגוון גדול של מגמות כולל תקשורת ורדיו ששמה יוצא לפניה.

 • פנימיות בצפון הארץ

   

 • פנימיות במרכז הארץ

   

 • פנימיות בדרום הארץ

   

פנימיות דתיות

פנימיות לבנות / לבנים

ישנן פנימיות דתיות לבנות בלבד, כמו איילת השחר ברמת הגולן, ופנימיות דתיות לבנים בלבד, כמו בן יקיר בכפר הרא"ה, ופנימיות דתיות מעורבות לבנים ולבנות, כמו ימין אורד בחיפה ומקווה ישראל בחולון, בהן מקפידים על שמירת הכללים ההלכתיים לצד חינוך ערכי ברוח הציונות הדתית.

תוכלו לקרוא בהרחבה על פנימיה דתית כאן - פנימיה לבנות דתיות / בנים דתיים

פנימיות ספורט / כדורגל / כדורסל / טניס

יש מספר פנימיות בארץ בהם עוסקים בספורט ובית היתר כדורגל בצורה משמעותית.

הדסה נעורים - מרכז ארצי לאתלטיקה קלה. המקום ב-ה הידיעה לאתלטיקה בתיכון. ריצות שדה, קרב רב, הדיפת כדור ברזל וכו'. כמו כן יש בנעורים קבוצת כדורגל מושקעת שזוכה לתנאים מיוחדים.

כפר הנוער כנות - בכנות שתי קבוצות כדורגל, וכאן מתאמנים לאחר שעות הלימודים. יש קשר הדוק בין נושא הכדורגל לפנימייה ולבית הספר על מנת למנף את נושא הכדורגל שהילדים כל כך אוהבים להצלחה לימודית והתנהגותית.

הכפר הירוק - בכפר הירוק תוכלו למצוא 2 מסלולי ספורט מקצועיים בתנאי פנימייה. הראשון עבור טניסאים מוכשרים והשני מיועד לכדורסלנים צעירים שרואים את עתידם בענף.

עיינות - בכפר הנוער עיינות תמצאו את האקדמיה לכדורסל של אליצור יבנה המיועדת לבנים ולבנות מוכשרים בועלי פונטנציאל גבוה בתנאי פנימייה. האימונים נעשים באגודת אליצור יבנה.

חוות הנוער הציוני - בחוות הנוער הציוני מרכז למצוינות בספורט ומתמחים כאן בשני ענפים עיקריים. בבריכת השחייה מתאמנים בשחייה תחרותית ובשחייה אומנותית. תלמידות החווה בשחייה אומנותית מרכיבות את נבחרת ישראל ואף מייצגות את ישראל בשלוש האולימפיאדות האחרונות. שחייה תחרותית גם היא ענף מאוד חזק בחווה והם מתאמנים במסגרת הפועל ירושלים שחייה -יואב גת, מיקי חליקה, גיא ברנע ועוד. ענף נוסף הוא הסייף עם שני מאמנים ברמה בינלאומית ולוקחים את החבר'ה קדימה.

כפר הנוער מוסינזון - מגמת ספורט בין החזקות בארץ בה לומדים כדורעף בנים ובנות, כדורגל בנים, כדורסל בנים ושחייה בנים ובנות. במוסינזון מתאמנים שלוש פעמים בשבוע בשעות הלימודים בבוקר, אימון כפול. ובשעות אחר הצהריים כל תלמידי המגמה משחקים באגודות הספורט השונות בהוד השרון.

פנימיות חקלאיות

כל אחת מ - 33 הפנימיות השייכות לחינוך ההתיישבותי במשרד החינוך ולעליית הנוער היא למעשה פנימיה חקלאית או לפחות כך היה. כל הפנימיות מחוייבות לשמר את המסורת גם אם הן התרחקו מהאדמה, לעיתים פשוט בגלל שהם כותרו על ידי העיר. כפרי נוער כמו מוסינזון, רזיאל, חוות הנוער הציוני ועוד נמצאים היום בפועל בתוך שכונות מגורים כאשר בעבר הם היו מוקפות בשדות. בכל מקרה בין אם הפנימיה נמצאת בסביבה כפרית ובין אם לא מחוייבים בה בלימודי חקלאות בענף חקלאי בו יעבדו התלמידים. בחלק מהפנימיות החקלאיות בהן יש ענפי משק רבים התלמידים עובדים יום בשבוע או לפחות מספר שעות. הפנימיות המובילות מבין הפנימיות בנושא ענפי המשק העבודה של התלמידים הן בן שמן, אשל הנשיא וכנות. גם בפנימיות בהן אין חמישה ענפי משק שונים ומסורת של עבודה שנמשכת עד היום התלמידים בדרך כלל עובדים על מנת לעודד את מוסר העבודה וגם על מנת שיהיה אפשר לתפעל את כפר הנוער.

רשימת פנימיות

רשימת הפנימיות המלאה אותן כבר סיקרנו וגם אלו שעדיין לא היינו בהם נמצאת בעמוד שנקרא פריסה ארצית בתפריט שאליו ניתן להגיע גם על ידי לחיצה על הבאנר "לרשימת הפנימיות" הנמצא בכל עמוד באתר לראש העמוד. בכל מקרה ננסה לתת כאן חלוקות על פי קטגוריות שונות.

שש שנתי - ארבע שנתי

פנימיות שש שנתיות (החל מכיתה ז'): אשל הנשיא, בן שמן, גן ונוף, חוות הנוער הציוני, כדורי, נחלת יהודה, ניר העמק, עין כרמית, רמת הדסה.

פנימיות ארבע שנתיות (החל מכיתה ט'): הדסה נעורים, כנות, מוסינזון, עיינות

לימודים עיוניים / מקצועיים / הזנק לתעשייה

עיוני: אשל הנשיא, בן שמן, בויאר, גן ונוף, חברת הנוער מצפה רמון, נחלת יהודה, מוסינזון, עיינות, רזיאל, שטיינברג, תיכון סביבתי שדה בוקר.

גם מקצועי: אורט ימי אשדוד - טכנולוגי ימי, גן ונוף - אומנויות העיצוב. הדסה נעורים - מכונאות רכב, כדורי - אוטוטרוניקה, שילוב של מכונאות ומחשבים, אומנויות העיצוב, פכר סילבר - אומנויות העיצוב, מבואות ים - טכנולוגי ימי, מנוף עכו - אומנויות העיצוב, קציני ים עכו - טכנולוגי ימי, מקווה ישראל - מלונאות.

הזנק לתעשייה (ללמד מקצוע ולעבוד יומיים בשבוע במסגרת התיכון): בן שמן, יוהנה ז'בוטינסקי, רמת הדסה, כנות וימין אורד.

פנימיות עם פעילויות חברתיות ייחודיות

מוסיקה ונגינה: בן שמן, טיינברג, רזיאל
להקת מחול: ויצו נחלת יהודה, כנות
להקת זמר: ויצו נחלת יהודה
תאטרון: ויצו גן ונוף
מעורבות חברתית: חברת הנוער מצפה רמון
טבע וטיולים: תיכון סביבתי שדה בוקר
שייט: אורט ימי אשדוד, מבואות ים, קציני ים עכו.
בעלי חיים: כפר גלים - פינת חי גדולה ועבודה ברפת ובחקלאות, רמת הדסה - אורווה ופינת חי, גן ונוף - מגמת אילוף כלבים, בן שמן: עבודה עם בע"ח ברפת, בלול ובאורווה.
אקולוגיה: כפר הנוער מוסינזון

פנימיות

פנימיות נוער

אם הגעתם לכאן כנראה שאתם חושבים על לימודים במסגרת פנימיה. כיוון נכון!

יש הרבה מאוד יתרונות בפנימיות - החל מעזרה לימודית, דרך פעילויות פנאי וחוגים וכלה בהרבה אנשים מבוגרים שיקשיבו לך באמת וינסו לעזור.

באתר תוכלו לאתר את הפנימיה המתאימה לכם - לפי האזור הגאוגרפי, כיתות ומגמות, חוגים והעשרה, ומאפיינים מרכזיים נוספים. אם אתם מחפשים פנימיות במרכז הארץ או פנימיות בצפון או בדרום אתם מוזמנים ללחוץ על אחד האייקונים של המפות למטה על מנת לראות את רשימת הפנימיות המלאה. כך תוכלו לקבל מושג על מה יש ואיפה. כשתמצאו 2-3 פנימיות שמדברות אליכם תקליקו ותקראו קצת יותר לעומק. בהצלחה!

פנימייה שתתאים לך

המבחר הגדול והמגוון הרחב של פנימיות לנוער מאפשרים לכל תלמיד או תלמידה המעוניינים בכך למצוא פנימייה שתתאים להם, בה יוכלו ללמוד לאורך תקופת התיכון.

פנימיה בהשוואה לתיכון "רגיל"

אחד מהמאפיינים החשובים ביותר בנושא פנימיות הוא - "תפירת חליפה". למה הכוונה? בניגוד לרוב התיכונים "הרגילים" - שזה אומר המקיפים העירוניים, בפנימיות לרוב תמצאו מגוון גדול יותר של מגמות שנותנות מענה גם לתלמידים טובים וגם לכאלו שמתקשים בלימודים.

לימודים, חוגים ופנאי

מעבר לנושא הלימודי, פנימיות נותנות מענה גם לשעות הפנאי ותמיד תמצאו בהם חוגים מעניינים. כמעט בכל הפנימיות יש מרכז לימודי הפועל אחר הצהריים ובערב בו התלמידים מכינים את שיעורי הבית שלהם, ולרוב גם מקבלים עזרה ממורים מקצועיים, סטודנטים או מתנדבים.

צוות חינוכי צעיר וקשוב

נושא אחרון שמסכם את היתרונות והמאפיינים הוא נושא הצוות. ברוב הפנימיות פועלים ש"ש (שינשינים) שהם חבר'ה מצוינים וערכיים שבחרו לדחות את הגיוס ולתרום שנה בקהילה, לצד בנות שירות לאומי, מורות חיילות, מדריכים ומורים. זה בעצם אומר שבסביבת החניכים יש הרבה מבוגרים עם גישה חיובית ולכן כמעט תמיד התלמידים מוצאים מישהו שקרוב אליהם שמלווה אותם ועוזר להם בעניינים אישיים ולימודיים.

אם ננסה לאפיין את פנימיות הנוער ולחלק אותן לקטגוריות, נוכל לחלק אותן למספר קבוצות
המיועדות כל אחת לבני נוער קצת שונים. בדף זה נתייחס בכמה מילים לכל אחת מפנימיות הנוער הקיימות.

פנימיות בארץ / פנימיות בישראל

קודם כל, קיימים שני מונחים הקשורים לנושא - פנימיות וכפרי נוער.
מה ההבדל? בסופו של דבר שני המונחים מאוד דומים ומה שמבדיל ביניהם זו, בדרך כלל, מטבע הלשון שהשתרשה. צמד המילים "כפר נוער" מביא אותנו לחשוב על כפר נוער חקלאי, ואכן חלק גדול מהפנימיות בישראל שומרות עדיין על הצביון החקלאי, אבל חלק כבר התרחקו מאוד מהחקלאות למרות ניסיונות לשמר מינימום הכרחי.

שימור האופי החקלאי

אם ננסה למפות באופן כללי את הנושא נגלה שחלק מהפנימיות בארץ עדיין משמרות את האופי של כפר נוער חקלאי. לדוגמא: כנות, מקווה ישראל, נחלת יהודה, בן שמן וכדורי.

חלק מהפנימיות בישראל שמוגדרות ככפר נוער גם אם הן התרחקו קצת מהאדמה עדיין שומרות על הגחלת ובדרך כלל יש בהן מגמה אחת של חקלאות וענף חקלאי אחד. למשל: הדסה נעורים, ויצו גן ונוף, עיינות, רמת הדסה וחוות הנוער הציוני.

תלמידים עם פוטנציאל לימודי גבוה

פנימיות האגודה לקידום החינוך

קטגוריה נוספת של פנימיות הן אלו הקשורות לאגודה לקידום החינוך. שזוהי עמותה שחרטה על דגלה לצמצם פערים בחברה הישראלית. תחת המטרייה הזו פועלות פנימיות כגון:

שטיינברג כפר סבא, בויאר בירושלים, אורט נתניה ועין כרמית - שהן פנימיות עירוניות ללא זיקה לחקלאות.

אשל הנשיא היא יוצאת דופן מתוך הפנימיות של האגודה לקידום החינוך מכיוון שהיא נמצאת בתוך כפר נוער ולכן יש בה אופי חקלאי.

פנימיות של האגודה לקידום החינוך מקבלות רק תלמידים שיש להם פוטנציאל לימודי גבוה ויכולים להגיע לבגרות מלאה. זה לא מתוך אפליה אלא מתוך כך זוהי ההתמחות שלהם - לקבל ילדים עם פוטנציאל מרקע לא פשוט ולהביא אותם לבגרות מלאה ולאפשרות לעתיד תעסוקתי טוב והשתלבות טובה בחברה הישראלית.

 

הכפר הירוק

פנימייה נוספת עם רמה לימודית גבוהה הנמצאת בצפון תל אביב היא הכפר הירוק. גם היא עם אופי חקלאי ומתקבלים אליה רק תלמידים עם יכולות טובות.

דחיפה להצלחה

מעבר לחלוקה הזו, יש עוד הרבה חלוקות שעל פיהן אפשר לפלח את נושא הפנימיות בישראל. אמנם רוב התלמידים שמגיעים לפנימיות מגיעים מרקע סוציו-אקונומי נמוך או בעיות בבית אבל חלק גדול מהפנימיות החליטו שזה הדבר שמוביל אותן - עזרה ואוריאנטציה טיפולית. ולכן הן מקבלות תלמידים שהקשיים בבית הספר היסודי ובחטיבה,  הכניסו אותם למערבולת של חוסר הצלחה שמשפיעה בכל התחומים וכמעט הכריעו אותם.
המעטפת שמקבלים בהרבה פנימיות נותנת תשובה לא רק לנושא הלימודי אלא לנושא של הרצון והיכולת להצליח. בנוסף לכיתות קטנות, מרכזי למידה בהם עוזרים לתלמידים מתקשים יש פעילויות חברתיות שעוסקות בנושא של הצלחה, להיות חלק מקבוצה וקהילה ועוד מגוון נושאים.

פנימיות עם תחומי עניין שונים

פנימיות נוער אחרות החליטו דווקא להיות בית לתלמידים שתחומי העניין שלהם הם אומנות, מוסיקה, מדעים, ספורט ועוד. עתיד רזיאל - נותנים מענה למדעים ואומנויות. חוות הנוער הציוני - שחייה, סייף ואומנויות. הדסה נעורים - מרכז אתלטיקה ועוד.
בהמשך העמוד ובדפים השונים באתר ננסה למפות את המגוון הגדול ולתת מקסימום מידע על הפנימיות בארץ.

פנימיות בצפון

לאורך הזמן אנחנו נשאלים רבות על פנימיות בצפון ולא תמיד יש לנו תשובה. יש כמובן פנימיות בצפון אבל רוב הפנימיות בארץ נמצאות בטווח שבין חיפה בצפון לאשקלון בדרום עם ריכוז קטן נוסף בירושלים. מעבר לקווים האלו לא תמצאו הרבה פתרונות אבל הם קיימים. כמה שורות למטה תוכלו לקרוא על פנימיות הנוער בצפון.

פנימיות בחיפה

רבים מחפשים את המונח פנימיות בחיפה, לצערנו אין בחיפה פנימיות חוץ מהפנימייה הצבאית לפיקוד. בסמוך לחיפה נמצא כפר הנוער כפר גלים (חילוני) וכפר הנוער ימין אורד שהוא כפר נוער דתי

פנימיות נוער בצפון

ימין אורד (דתי) - כפר נוער לבנים ובנות, החל מכיתה ט' ועד יב'. לימודים בקבוצות נפרדות, מגמות עיוניות וגם טכנולוגיות לבגרות. מגמה בולטת וייחודית היא מגמת בשיתוף חיל המודיעין ולאחריה גיוס לתפקיד ייעודי במודיעין. בימין אורד יש מסלולי לימוד מיוחדים לעולים מרוסיה, אתיופיה, צרפת ועוד 16 מדינות. ישנן תכניות חינוכיות רבות, ביניהן עבודה במשק חקלאי לצד לימודים בכיתה, המאפשרות לכל תלמיד להתבטא ולהתבלט בדרכו הוא. הכפר זכה בפרסים על פועלו החינוכי.

כפר חסידים (דתי) - כפר חסידים הינו כפר נוער לתלמידים ותלמידות מכיתה ז' ועד יב'. בכפר לומדים הבנים והבנות בקבוצות נפרדות. מגמות הלימוד משלבות לימודים עיוניים במגמות אומנות, ביולוגיה מחשבים ועוד, לצד מגמה טכנולוגית-אוטוטק ואף מגמה חקלאית. בבית הספר של הכפר כיתות מצויינות בשיתוף הטכניון, כיתות עיוניות וגם כיתות קטנות. תלמידי הכפר עובדים במשק החקלאי ובשעות אחר הצהריים משתתפים במגוון חוגים גדול. יש הסעות מרחבי הארץ בסופי שבוע בהם יוצאים הביתה.

ניר העמק – בצפון. בית ספר אזורי גדול 6 שנתי לתלמידי עמק יזרעאל ובו פנימייה עם אופי משטרתי – התלמידים לובשים מדים ולומדים לימודים הקשורים לתחום – קרימינולוגיה ולימודי משטרה. מעבר לנושא המשטרתי של תלמידי הפנימיה יש בבית הספר מסלולים טכנולוגים, פרוייקטים חינוכיים רבים כגון חבורת זמר, להקת ריקודים ועוד.

כדורי - פנימייה ותיקה וידועה מאוד בשל בוגריה. כפר הנוער כדורי אמנם שינה את צביונו מאז שנות השלושים אבל שמר על ייחודיות, גם אם בגוון אחר. בית הספר האזורי כדורי הינו בית ספר ניסיוני רב תרבותי 6 שנתי. לומדים בכדורי תלמידים שונים - צ'רקסים, דרוזים, בדואים, כמובן ילדי הסביבה מיישובי הגליל התחתון וקבוצת נעל"ה. בכדורי יש מכללה טכנולוגית עם אחוזי הצלחה מאוד גבוהים. הפנימיה היא חלק מבית הספר הגדול בו לומדים מעל 1500 תלמידים. בפנימיה קבוצה של תלמידים מפרוייקט נעל"ה וכמובן תלמידים מהגליל ומכל הארץ.

רמת הדסה - נחשבת לסיפור הצלחה עם נוער שמתקשה בנושא הלימודי. רמת הדסה היא פנימיה שש שנתית שנותנת מענה הוליסטי ומקיף לנוער שעלול להרים ידיים ממערכת החינוך. את ההצלחה ניתן לראות גם במספרים וגם בסיפורים. ברמת הדסה מספר פרוייקטים מעניינים שנותנים מענה לתלמידים כגון פינת חי ואורווה טיפולית, ירוק בלב - מיזם עסקי בו התלמידים עובדים בייצור סבונים ומוצרי קוסמטיקה ועוד.

כפר הנוער גלים - הכפר נמצא ליד הים ממש למרגלות הכרמל (ליד חיפה), כולל משק חי ומשק חקלאי גדול, ולומדים בו חניכים בכיתות ז' עד יב'.לצד המגמות הרגילות לבגרות, תוכלו למצוא בכפר גלים גם מגמות בהן נלמדים חשמל, אלקטרוניקה, רובוטיקה ותקשורת. בנוסף יש מגמות בתחומי הרפואה, חקלאות מדייקת, מרכז מוזיקה ועיצוב. לאחר שעות הלימודים, מקבלים התלמידים שיעורי תגבור ממורים מקצועיים במרכז הלמידה.

פנימיות בירושלים

פנימיות נוער בירושלים

בויאר – ירושלים. פנימייה שקשורה לאגודה לקידום החינוך ומיועדת לנוער מהפריפריה עם פוטנציאל לימודי גבוהה שאינו ממצא את הפוטנציאל שלו בבית הספר במקום מגוריו. תלמידי הפנימייה לומדים בתיכון בויאר שהינו אחד התיכונים המובילים בירושלים.

חוות הנוער הציוני - ירושלים . אחת ממספר פנימיות הנותנות דגש למוסיקה ואמנות. לימודי מוסיקה במגוון כלי נגינה, פיתוח קול וחבורת זמר, להקת מחול ועוד. מצויינות בספורט – שחייה תחרותית ושחייה אומנותית כחלק מהמועדון היוקרתי של הפועל ירושלים שחייה בנוסף לימודי סייף. חוות הנוער הציוני מתאפיינת באווירה בין לאומית מכיוון שבחווה פועלים גם בית ספר צרפתי, מחנות רמה של נוער קונסרבטיבי ואפילו מגיעות מספר משלחות מקהילות יהודיות ברחבי העולם.

עין כרמית - בעבר עין כרמית השייכת לאגודה לקידום החינוך שכנה בתוך שכונת עין כרם אבל בעשר השנים האחרונות היא נמצאת היכן שהיה כפר הנוער בצמוד לבית הספר האזורי עין כרם. זוהי פנימיה קטנה ואינטימית בה מקדמים בני נוער עם פוטנציאל לימודי גבוה לקראת בגרות מלאה. חלק מתלמידי הפנימייה לומדים באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים ולמעשה לתלמידים מחוננים בתחומי המוסיקה והמחול הגרים בפריפריה זו הזדמנות מעולה להשתלב בבית הספר הייחודי.

יאסא - פנימיה למדעים ואמנויות. יאסא היא אחת מהמסגרות הבודדות בארץ המתאימות לתלמידים מחוננים המתמחים באחד משני התחומים האלו.

 • פנימיות בצפון הארץ

   

 • פנימיות במרכז הארץ

   

 • פנימיות בדרום הארץ

   

פנימיות במרכז הארץ

פנימיות באזור המרכז

אזור המרכז בטווח של חצי שעה נסיעה מתל אביב הוא האזור בו תמצאו את רוב הפנימיות בארץ: הדסה נעורים, הדסים, מוסינזון, נווה הדסה, גן ונוף, הכפר הירוק, עיינות, כנות, כפר סילבר, בן שמן ועתיד רזיאל.

 

פנימיות בתל אביב

הכפר הירוק - מיועד לתלמידים בכיתות ד' עד יב' ונמצא בין צפון תל אביב ורמת השרון. הכפר זכה בתואר הפנימייה המצטיינת בישראל ו - 100% מחניכי הפנימייה זכאים לבגרות מלאה. בכפר יש בית ספר אזורי נחשב ויוקרתי עם מבחר גדול מאוד של מגמות לימוד. אחד מתנאי הקבלה לפנימייה הוא התנהגות ללא רבב וכמובן ציונים טובים - לקריאה על הכפר הירוק.

 

פנימיות בהרצליה

עתיד רזיאל (מוכר יותר בשמו הישן – בית ספר עלה) - תיכון שש שנתי למדעים ואומנויות. לימודי מדעים החל מכיתה ז' במקצועות – פיזיקה, כימיה וביולוגיה. עתיד רזיאל מאפשר לתלמידים שמרגישים שהצד העיוני של לימודי המדעים לא מספיק להם לעשות עבודות חקר משמעויות לאורך תקופת התיכון. בנוסף מגמת מוסיקה מאוד איכותית, תיאטרון וגם מגמה חקלאית עם התמקדות במדגה וגידול דגים. תנאי הקבלה לכפר הנוער רזיאל גבוהים וכוללים בדיקה של התנהגות התלמיד שלו שנים אחורה על מנת לזהות בעיות התנהגות וציונים מאוד גבוהים כולל כמובן מבחני קבלה. בחטיבת הביניים מעבר ללימודים האינטנסיבים יש חוגים שונים במהלך יום הלימודים במגוון עצום של תחומים.

 

פנימיות בראשון לציון

יוהנה ז'בוטינסקי - בין ראשון לציון לבית עובד. בית ספר אזורי גדול ולידו פנימייה. בבית הספר מגוון מאוד גדול של מגמות ייחודיות. מגמת אומנות הכוללת לימודים "קלאסיים" - ציור, פיסול וכו' וגרפיקה ממוחשבת - פוטושופ, פריהנד וכו'. מגמת הנדסת תוכנה כולל לומדת סייבר והכל ברמה מאוד גבוהה. מגמה מקצועית - מגמת חשמל בהתמחות פיקוד ובקרה.

 

פנימיות בחולון

פנימיית מקווה ישראל בחולון משתרעת על שטח עצום ויש לה משק חקלאי מפותח וגדול. למעשה במקווה ישראל י שתי פנימיות: אחת המיועדת לחילונים ופנימייה נוספת המיועדת לדתיים. כאן תוכלו לקרוא על - הפנימייה הדתית של מקווה ישראל.

 

עיינות (ליד בית עובד ונס ציונה) – 60% מהבנים הבוגרים עושים שנת שירות או מכינה קדם צבאית. נתון מדהים זה שמתחרה אולי בקיבוצים ממחיש את הדגש הערכי של עיינות. בעיינות מרכז למידה בשם תבלין במכוון את התלמידים ללקיחת אחריות ומאפשר להם להגיע להישגים גבוהים גם בתחומי הלימוד וגם בתחומים אחרים.

 

נחלת יהודה - ויצו נחלת יהודה ידוע ככפר נוער שעושה עבודה רצינית מאוד עם בני נוער. זה מתחיל עם מנכ"ל הכפר שמחנך כיתת אומץ מלבד ניהול המקום ומקריו כלפי מטה לכל הצוות. יש בויצו נחלת יהודה אווירה שמכבדת את התלמידים הלומדים כאן. יש פעילויות מעצימות כגון רכיבה אתגרית על אופניים, להקת מחול ולהקת זמר, שתי להקות מאוד מעורכות המופיעות הרבה בחו"ל.

 

פנימיות בנתניה והשרון

פנימיית אורט נתניה – פנימיית מצוינות השייכת לאגודה לקידום החינוך. כמו בכל שאר הפנימיות של האגודה גם כאן תנאי הקבלה הם יכולת ופוטנציאל לעשות בגרות מלאה, גם אם במצב הנתון כרגע זה לא נראה.

 

הדסה נעורים – בית ינאי. בהדסה נעורים פנימיה הנמצאת צפונית לנתניה מתגאים בכך שהם יכולים לתפור לכל תלמיד חליפה שתתאים לו. בנעורים אין משק חקלאי והכיוון הוא יותר מקצועי טכנולוגי – מגמת אלקטרוניקה, רכב, לימודי סביבה ותיאטרון. יש מכללה המאפשרת המשך לימודים במכונאות ואלקטרוניקה. לקריאה מורחבת - הדסה נעורים

 

פנימיות בפתח תקווה

ויצו גן ונוף – פתח תקווה. פנימייה שש שנתית בה יש מסלול קדם וטרינריה החל מכיתה ז' לתלמידים המצטיינים במדעים. בתיכון מגוון גדול של מגמות – תיאטרון, ניהול עיסקי במסלול חשבונאות, חקלאות במסלול צמחי מרפא ותבלין וגם אילוף כלבים. גן ונוף נותנים דגש מיוחד לאומנויות במה – יש אולפן הקלטות, מרכז מוסיקה ויציאה להצגות רבות. צוות מאוד משפחתי.

 

פנימיות בכפר סבא

שטיינברג - כפר סבא. פנימייה לתלמידים עם פוטנציאל לימודי מאוד גבוה. הפנימייה אינה מחוברת לבית ספר אחד, התלמידים יכולים לבחור את המקום בו הם רצים ללמוד מבין חמישה תיכונים מובילים בעיר בהם יש מגוון מכמות עצום.

 

מוסינזון הוד השרון - אמנם לא בכפר סבא אבל מאוד קרוב. כפר הנוער מוסינזון הוא בית ספר לילדי הוד השרון ולצידו פנימייה בה לומדים ילדי נעל"ה ממדינות דוברות אנגלית, עולים חדשים ותלמידים שונים מהפריפריה. העזרה שניתנת לתלמידי הפנימיה מאפשרת להם לסיים בהצלחה את לימודיהם. בבית הספר מספר מגמות ייחודיות כגון מגמת אגרואקולוגיה עירונית, מגמת ספורט שנחשבת מובילה בארץ, כיתת נחשון למצוינות לימודית וחברתית ועוד.

פנימיות בדרום הארץ ובשפלה

כפר הנוער כנות (ליד גדרה וצומת כנות) - פנימייה עם דגש חקלאי ומשק חקלאי פעיל. לימודי חקלאות, שתי קבוצות כדורגל עם דגש על חינוך דרך הכדורגל וכמובן .לקריאה מורחבת על - כפר הנוער כנות.

לימודי משטרה. תלמידי כפר הנוער כנות לובשים מדי משטרה ועוסקים באופן פעיל בפעילויות משטרתיות. הם יוצאים למטווחים, ביקורים במתקנים משטרתיים, בתי סוהר, כפר נגמלים ומתנדבים במשמר האזרחי. בכנות יש באופן יחסי מעט תלמידים אקסטרנים שהם לא תלמידי הפנימיה.

כפר סילבר

מדרשת שדה בוקר - תיכון סביבתי מיוחד מאוד. הרבה מאוד שטח ופעילויות הקשורות לשטח ולטבע. כל תלמידי בית הספר הם תלמידי הפנימיה שנמצאת במדרשה או תלמידים שמשפחתם מתגוררת במדרשה. לגורם הזה יש משמעות רבה מכיוון שנוצרת הכרות אינטימית מאוד בין התלמידים לבין עצמם ובין המורים לצוות המורים בבית הספר. התיכון הסביבתי בשדה בוקר הוא בית הספר היחיד בארץ בו מורשים התלמידים לצאת כמעט לבד לטיולים בשטח (מורה משגיח במרחק מה).

חברת הנוער במצפה רמון - הרבה גלגולים עברו על המקום הזה כולל פנימיה לאומנויות בשנות התשעים עד שדרור בתי חינוך לקחו את המקום בשנת תשע"ב והפכו אותו לבית מיוחד לתלמידים שלא מצאו את עצמם במסגרת הרגילה, אבל יש להם רצון למעורבות חברתית כמו בתנועת נוער. אכן האווירה כאן היא קצת כמו בתנועה ולכן בני נוער מוצאים כאן את מקומם מהר מאוד.

הפנימייה לפיקוד (לנוער דתי) - אור עציון

פנימיות באשדוד

אורט ימי אשדוד - פנימייה צבאית הקשורה לחיל הים בה לומדים מקצועות טכנולוגיים כגון אלקטרוניקה וחשמל. באורט ימי אשדוד נפתחו בשנים האחרונות כיתת מצויינות המיועדת לשירות בשייטת הצוללות ומגמה חדשה של ניהול עסקי במסלול לוגיסטיקה ימית.

פנימיות בבאר שבע

בדיוק כמו בסעיף - פנימיות בחיפה, גם כאן אנחנו נותנים תשובה לחיפושים שלכם באינטרנט. שוב, לצערנו אין פנימיות בבאר שבע. אם תרצו, תצטרכו להרחיק לאזור אשקלון - כפר סילבר, ליד גדרה - כנות, שדה בוקר - מדרשת שדה בוקר - תיכון סביבתי, חברת הנוער במצפה רמון, אשל הנשיא ועוד.

אשל הנשיא - לא ממש פנימיה בבאר שבע אבל לא רחוק. הפנימיה באשל הנשיא נחשבת למבוקשת ביותר מכיוון שזו אפשרות לתושבי הדרום ללמוד בבית ספר מעולה , אולי הטוב ביותר בדרום. מתקבלים תלמידים עם פוטנציאל לבגרות עיונית מלאה. בבית הספר מגוון גדול של מגמות כולל תקשורת ורדיו ששמה יוצא לפניה.

פנימיות דתיות

פנימיות לבנות / לבנים

ישנן פנימיות דתיות לבנות בלבד, כמו איילת השחר ברמת הגולן, ופנימיות דתיות לבנים בלבד, כמו בן יקיר בכפר הרא"ה, ופנימיות דתיות מעורבות לבנים ולבנות, כמו ימין אורד בחיפה ומקווה ישראל בחולון, בהן מקפידים על שמירת הכללים ההלכתיים לצד חינוך ערכי ברוח הציונות הדתית.

תוכלו לקרוא בהרחבה על פנימיה דתית כאן - פנימיה לבנות דתיות / בנים דתיים

פנימיות ספורט / כדורגל

יש מספר פנימיות בארץ בהם עוסקים בספורט ובית היתר כדורגל בצורה משמעותית.

כפר הנוער כנות - בכנות שתי קבוצות כדורגל, וכאן מתאמנים לאחר שעות הלימודים. יש קשר הדוק בין נושא הכדורגל לפנימייה ולבית הספר על מנת למנף את נושא הכדורגל שהילדים כל כך אוהבים להצלחה לימודית והתנהגותית.

הדסה נעורים - מרכז ארצי לאתלטיקה קלה. המקום ב-ה הידיעה לאתלטיקה בתיכון. ריצות שדה, קרב רב, הדיפת כדור ברזל וכו'. כמו כן יש בנעורים קבוצת כדורגל מושקעת שזוכה לתנאים מיוחדים.

הכפר הירוק - בכפר הירוק תוכלו למצוא 2 מסלולי ספורט מקצועיים בתנאי פנימייה. הראשון עבור טניסאים מוכשרים והשני מיועד לכדורסלנים צעירים שרואים את עתידם בענף.

עיינות - בכפר הנוער עיינות תמצאו את האקדמיה לכדורסל של אליצור יבנה המיועדת לבנים ולבנות מוכשרים בעלי פונטנציאל גבוה בתנאי פנימייה. האימונים נעשים באגודת אליצור יבנה.

חוות הנוער הציוני - בחוות הנוער הציוני מרכז למצוינות בספורט ומתמחים כאן בשני ענפים עיקריים. בבריכת השחייה מתאמנים בשחייה תחרותית ובשחייה אומנותית. תלמידות החווה בשחייה אומנותית מרכיבות את נבחרת ישראל ואף מייצגות את ישראל בשלוש האולימפיאדות האחרונות. שחייה תחרותית גם היא ענף מאוד חזק בחווה והם מתאמנים במסגרת הפועל ירושלים שחייה -יואב גת, מיקי חליקה, גיא ברנע ועוד. ענף נוסף הוא הסייף עם שני מאמנים ברמה בינלאומית ולוקחים את החבר'ה קדימה.

כפר הנוער מוסינזון - מגמת ספורט בין החזקות בארץ בה לומדים כדורעף בנים ובנות, כדורגל בנים, כדורסל בנים ושחייה בנים ובנות. במוסינזון מתאמנים שלוש פעמים בשבוע בשעות הלימודים בבוקר, אימון כפול. ובשעות אחר הצהריים כל תלמידי המגמה משחקים באגודות הספורט השונות בהוד השרון.

פנימיות חקלאיות

כל אחת מ - 33 הפנימיות השייכות לחינוך ההתיישבותי במשרד החינוך ולעליית הנוער היא למעשה פנימיה חקלאית או לפחות כך היה. כל הפנימיות מחוייבות לשמר את המסורת גם אם הן התרחקו מהאדמה, לעיתים פשוט בגלל שהם כותרו על ידי העיר. כפרי נוער כמו מוסינזון, רזיאל, חוות הנוער הציוני ועוד נמצאים היום בפועל בתוך שכונות מגורים כאשר בעבר הם היו מוקפות בשדות. בכל מקרה בין אם הפנימיה נמצאת בסביבה כפרית ובין אם לא מחוייבים בה בלימודי חקלאות בענף חקלאי בו יעבדו התלמידים. בחלק מהפנימיות החקלאיות בהן יש ענפי משק רבים התלמידים עובדים יום בשבוע או לפחות מספר שעות. הפנימיות המובילות מבין הפנימיות בנושא ענפי המשק העבודה של התלמידים הן בן שמן, אשל הנשיא וכנות. גם בפנימיות בהן אין חמישה ענפי משק שונים ומסורת של עבודה שנמשכת עד היום התלמידים בדרך כלל עובדים על מנת לעודד את מוסר העבודה וגם על מנת שיהיה אפשר לתפעל את כפר הנוער.

רשימת פנימיות

רשימת הפנימיות המלאה אותן כבר סיקרנו וגם אלו שעדיין לא היינו בהם נמצאת בעמוד שנקרא פריסה ארצית בתפריט שאליו ניתן להגיע גם על ידי לחיצה על הבאנר "לרשימת הפנימיות" הנמצא בכל עמוד באתר לראש העמוד. בכל מקרה ננסה לתת כאן חלוקות על פי קטגוריות שונות.

שש שנתי - ארבע שנתי

פנימיות שש שנתיות (החל מכיתה ז'): אשל הנשיא, בן שמן, גן ונוף, חוות הנוער הציוני, כדורי, נחלת יהודה, ניר העמק, עין כרמית, רמת הדסה.

פנימיות ארבע שנתיות (החל מכיתה ט'): הדסה נעורים, כנות, מוסינזון, עיינות

לימודים עיוניים / מקצועיים / הזנק לתעשייה

עיוני: אשל הנשיא, בן שמן, בויאר, גן ונוף, חברת הנוער מצפה רמון, נחלת יהודה, מוסינזון, עיינות, רזיאל, שטיינברג, תיכון סביבתי שדה בוקר.

גם מקצועי: אורט ימי אשדוד - טכנולוגי ימי, גן ונוף - אומנויות העיצוב. הדסה נעורים - מכונאות רכב, כדורי - אוטוטרוניקה, שילוב של מכונאות ומחשבים, אומנויות העיצוב, פכר סילבר - אומנויות העיצוב, מבואות ים - טכנולוגי ימי, מנוף עכו - אומנויות העיצוב, קציני ים עכו - טכנולוגי ימי, מקווה ישראל - מלונאות.

הזנק לתעשייה (ללמד מקצוע ולעבוד יומיים בשבוע במסגרת התיכון): בן שמן, יוהנה ז'בוטינסקי, רמת הדסה, כנות וימין אורד.

פנימיות עם פעילויות חברתיות ייחודיות

מוסיקה ונגינה: בן שמן, טיינברג, רזיאל

להקת מחול: ויצו נחלת יהודה, כנות

להקת זמר: ויצו נחלת יהודה

תאטרון: ויצו גן ונוף

מעורבות חברתית: חברת הנוער מצפה רמון

טבע וטיולים: תיכון סביבתי שדה בוקר

שייט: אורט ימי אשדוד, מבואות ים, קציני ים עכו.

בעלי חיים: כפר גלים - פינת חי גדולה ועבודה ברפת ובחקלאות, רמת הדסה - אורווה ופינת חי, גן ונוף - מגמת אילוף כלבים, בן שמן: עבודה עם בע"ח ברפת, בלול ובאורווה.

אקולוגיה: כפר הנוער מוסינזון