פנימיית הדסה נעורים

הדסה נעורים

כפר נוער ופנימייה
(כתות ט' - י"ב)

פנימייה וכפר נוער הדסה נעורים

במקום הכי יפה בארץ

נוף עוצר נשימה

הים הכחול שניתן לראות כמעט מכל נקודה בכפר, המרחבים הירוקים, והרוח הנעימה לא ישאירו אתכם אדישים במפגש הראשון עם פנימיית נעורים. כפר הנוער הציורי, שנמצא על רכס הכורכר שמעל חוף בית ינאי, מהווה בית חם לכ-450 נערים ונערות בכתות ט' - י"ב. רובם ילידי הארץ וחלקם עולים מפרוייקט נעל"ה.

אווירה לימודית הישגית

הגישה החינוכית בכפר הנוער דוגלת בהקניית משמעת לימודית גבוהה תוך יצירת אווירה תחרותית הישגית שתדחוף את החניכים קדימה - להצלחה. הכפר מקיים ומטפח שותפויות עם חברות עסקיות וארגונים מובילים אשר פועלים לקידום והעצמת החניכים באמצעות קורסים, הכשרות, חיזוק אקדמי וליווי אישי. ביניהם ניתן למנות את ההמרכז האקדמי רופין, חברת Dell, חברת סימנס, הרוח הישראלית, וחברות הייטק מובילות נוספות.

כיתות חכמות, תמיכה אישית ותגבורים.

בבית הספר לומדים חניכי הפנימייה ותלמידים אקסטרנים מיישובי הסביבה. ביה"ס מצטיין ביחס אישי לכל תלמיד, צמצום פערים לימודיים ובטיפוח העצמה וכישורים חברתיים. הלימודים נערכים בכיתות חכמות המונות 25 תלמידים. רוב המקצועות כגון מתמטיקה, אנגלית ולשון, נלמדים בקבוצות של 10-15 תלמידים הזוכים לליווי צמוד ותמיכה אישית. לאחר שעות הלימודים בביה"ס ניתן תגבור נוסף, באופן יחידני או בקבוצות קטנות, במרכז הלמידה שפתוח עד השעה 21:00 בערב.

לימודי העשרה והרחבה

סדנאות המתמקדות בכישורים ובמיומנויות המאה ה- 21. במסגרת הסדנאות התלמידים נחשפים ומתנסים ב: (1) תחום הרובוטיקה - פרויקט FIRST ROBOTIC הוא ראש החץ בהתוויית כיוון של נוער בגילאים השונים לטכנולוגיה מעשית. רובוטיקה משלבת בתוכה את כל גווני הטכנולוגיה: חומרה, תוכנה, מכניקה, פיזיקה. הנבחרת מקבלת כל שנה אתגר חדש לתכנן, לבנות ולתכנת רובוט שישתתף באתגר שפרויקט FRC של FIRST העולמי מציב בפניה, הילדים בהדרכת מנטורים.  (2) משק חי (כתות ט' ו-י') - החניכים מגיעים למשק החקלאי ומשתלבים בשלל הענפים (חקלאות, כלביה ומרחב חי), במסגרת שעות הלימודים תוך הדרכה ומתן פלטפורמות במקצועות הידרופוניקה ("גידולי מים") ואקוופוניקה.  (3) מרכז הלמידה - נועד לתמרץ ולעודד תלמידים להתקדם בלימודים ולבצע מעבר בין 3 יח"ל ל- 4,5 יח"ל באנגלית, ולבחור בלימודי 4 ,5 יח"ל במתמטיקה.

מגמות לימוד עיקריות

רובוטיקה (FIRST)

מגמה טכנולגית בהיקף של 10 יחידות לימוד לתעודת בגרות טכנולוגית. התלמידים מתמחים ברובוטיקה FIRST ומשתתפים בתחרויות בינלאומיות. הנושאים הנלמדים: רובוטיקה, פיסיקה, חשמל, אלקטרוניקה, בקרים מתוכנתים, תכנות מחשבים, תהליכי יצור ממוחשבים ושפות תוכנה מודרניות. התלמידים מקבלים ליווי של מהנדסים מחברות הייטק שונות, ביניהן DELL, ומתנסים בעבודה עם מערכות ייצור המשלבות
בקרים. בנוסף הם מגישים פרויקטים בכיתה י"א וי"ב על בסיס מערכות רובוטיות מתקדמות.

מדעי החקלאות - התמחות בכלבנות

מגמה חדשה, החל משנה"ל תשפ"א, בהיקף 5 יחידות לימוד, הכוללת התמחות בכלבנות. מקצוע מדעי ומחקרי העוסק בהקניית ערכים הקשורים לעבודת האדמה, רווחת בעלי חיים, עבודת צוות ואחריות, טיפוח לחינוך אסתטי ועוד. בכפר יש כלבייה שיקומית להקתית. התלמידים לומדים ומתמחים באילוף הכלבים, אשר רובם מגיעים עם רקע של בעיות התנהגות שונות.

מנהיגות

מגמה בהיקף של 5 יחידות לימוד. תכנית הלימודים במגמה בנויה כמסע של 3 שנים להתפתחות מנהיגים חברתיים, עוצמתיים בעלי ידע, כלים, מיומנויות והתנסות מעשית בכל שלבי צמיחת אקטיביזם חברתי . תהליך התפתחות זה הינו עמוד שדרה מרכזי של המגמה המתווה את רצף הקורסים, הסדנאות, הסיורים והרצאות האורח לאורך שלוש השנים .

ביולוגיה

מקצוע בחירה בהיקף של 5 יחידות לימוד, הכולל נושאים מרתקים שחלקם נמצאים בחזית המדע. בכל מרכיבי התכנית מיושמים עקרונות כללים של פיתוח אסטרטגיות חשיבה ולמידה וכן אלה הייחודים לתחומי התוכן בביולוגיה. שילוב הוראה ולמידה בדרך החקר, בביצוע ניסויים במעבדה, בעבודת חקר ובקריאת מאמרי מחקר וניתוחם. כולל בחינת בגרות חיצונית עיונית , ביו-חקר, ביו-סיור ומעבדה מעשית.

אמנות הקולנוע

מקצוע מורחב עיוני בהיקף של 5 יחידות לימוד. במהלך שנות הלמידה יעברו התלמידים תהליכי התנסות בצורות שונות של מדיה ויזואלית; בסרטי קולנוע עלילתי ותיעודי, סרטי ניו-מדיה. תהליך זה ישתלב בעולם התוכן המתחדש ברשתות המדיה ויאפשר התמחויות שונות בהתאם להתעניינות של כל תלמיד/ה. המגמה נותנת לבוגרות ולבוגריה עומק מחשבתי ויכולות ביצוע גבוהות, דרכן הם יכולים: לחלום, לבטא רעיונות וליצור סרטים.

ספרות ושפה רוסית

מגמת גלישה

הרוסית היא אחת משלוש השפות הכי מדוברות בעולם. היא מוכרת כשפה רשמית במוסדות בינלאומיים.
תכנית הלימודיים מותאמת לדוברי עברית ורוסית. במסגרת המגמה מתמקדים בספרות ובתרבות הרוסית וביצירות ספרותיות קלאסיות מהעולם של מדינות חבר העמים. המקצוע נלמד בהיקף של 5 יח"ל. המגמה פתוחה לתלמידים עולים, נעל"ה ודוברי השפה הרוסית.

מלאו את הטופס ונחזור אליכם

left-icon

לאן הגיעו הבוגרים שלנו?

"הצוות דחף אותי בלימודים ואפשר לי להתפתח בספורט" /  ולאד רושל, תלמיד מצטיין ואתלט מחונן

ולאד הנו תלמיד מצטיין במגמת אלקטרוניקה וזה עתה סיים בהצלחה את הבגרויות. ולאד נחשב לאחד האתלטים המובילים לגילו זכה לאחרונה במדליית הכסף באליפות ישראל לריצת 400 מ'.

ולאד מספר על התקופה בהדסה בנעורים: "אני אוהב לרוץ ומתאמן בריצה ל-400 מ' ו-800 מ'. בארבע השנים בהן הייתי בכפר היה לי טוב והייתי מרוצה מאוד מהאוכל ומהתנאים.  אני אוהב הצוות החינוכי ואת המאמנים המקצועיים שדאגו לי וקידמו אותי. העזרה של כולם מאוד דחפה אותי בלימודים בבית הספר וגם אפשרה לי להתפתח בספורט. תודה לכולם."

"בהדסה נעורים הובילו אותי למה שאני היום " /  משה כחלון, שר האוצר לשעבר

השר משה כחלון, הגיע לביקור מרגש בהדסה נעורים בה למד והתחנך. השר שיתף את הנוכחים בזיכרונותיו . "הכפר חשוב ויקר לי. הגעתי לנעורים בגיל 14 וכאן הובילו אותי למה שאני היום. מורים, מחנכים ומנהלים שנתנו לי כל כך הרבה והיום אני מרגיש צורך לתת ולהחזיר לחברה את מה שזכיתי לקבל .על סמך העשייה החינוכית בנעורים אפשר לומר שיש תקווה ויש עתיד. אני מוקיר תודה לכפר וכמוני יש אלפים שקיבלו כאן מה שהיה חסר להם בבית". השר פנה לתלמידים וביקש: "נצרו את תקופת הלימודים פה וכאשר תתקדמו ותגיעו לתפקידים בכירים תזכרו תמיד את המקום ממנו באתם ואת הבסיס הלימודי והערכי שקיבלתם בהדסה נעורים".

הדסה נעורים - רובוטיקה
ילדים ליד עץ ודשא

במקום הכי יפה בארץ

נוף עוצר נשימה

הים הכחול שניתן לראות כמעט מכל נקודה בכפר, המרחבים הירוקים, והרוח הנעימה לא ישאירו אתכם אדישים במפגש הראשון עם פנימיית נעורים. כפר הנוער הציורי, שנמצא על רכס הכורכר שמעל חוף בית ינאי, מהווה בית חם לכמעט 400 נערים ונערות. רובם ילידי הארץ וחלקם עולים מפרוייקט נעל"ה.

אווירה לימודית הישגית

הגישה החינוכית בכפר הנוער דוגלת בהקניית משמעת לימודית גבוהה תוך יצירת אווירה תחרותית הישגית שתדחוף את החניכים קדימה - להצלחה.  חניכי הפנימיה וביה"ס מקבלים קורסים, הכשרות וליווי אישי מהמרכז האקדמי רופין, חברת EMC, חברת סימנס וחברות הייטק נוספות.

כיתות חכמות, תמיכה אישית ותגבורים.

ביה"ס זכה בפרס בתחום החינוך ולומדים בו תלמידים מהפנימייה ותלמידים אקסטרניים מיישובי הסביבה. הלימודים נערכים בכיתות חכמות המונות 25 תלמידים. רוב המקצועות כגון מתמטיקה, אנגלית ולשון, נלמדים בקבוצות של 10-15 תלמידים הזוכים לליווי צמוד ותמיכה אישית. לאחר שעות הלימודים בביה"ס ניתן תגבור נוסף במרכז הלמידה שפתוח עד השעה 21:00 בערב.

לימודי העשרה והרחבה

סדנאות המתמקדות בכישורים ובמיומנויות המאה ה- 21. במסגרת הסדנאות התלמידים נחשפים ומתנסים ב: (1) תחום הרובוטיקה - פרויקט FIRST ROBOTIC הוא ראש החץ בהתוויית כיוון של נוער בגילאים השונים לטכנולוגיה מעשית. רובוטיקה משלבת בתוכה את כל גווני הטכנולוגיה: חומרה, תוכנה, מכניקה, פיזיקה. הנבחרת מקבלת כל שנה אתגר חדש לתכנן, לבנות ולתכנת רובוט שישתתף באתגר שפרויקט FRC של FIRST העולמי מציב בפניה, הילדים בהדרכת מנטורים. (2) משק חי (כתות ט' ו-י') - החניכים מגיעים למשק החקלאי ומשתלבים בשלל הענפים (חקלאות, כלביה ומרחב חי), במסגרת שעות הלימודים תוך הדרכה ומתן פלטפורמות במקצועות הידרופוניקה ("גידולי מים") ואקוופוניקה. (3) מרכז הלמידה - נועד לתמרץ ולעודד תלמידים להתקדם בלימודים ולבצע מעבר בין 3 יח"ל ל- 4,5 יח"ל באנגלית, ולבחור בלימודי 4 ,5 יח"ל במתמטיקה.

מגמות לימוד עיקריות

רובוטיקה (FIRST)

מגמה טכנולוגית בהיקף של 10 יחידות לימוד לתעודת בגרות טכנולוגית. התלמידים מתמחים ברובוטיקה FIRST ומשתתפים בתחרויות בינלאומיות. הנושאים הנלמדים: רובוטיקה, פיסיקה, חשמל, אלקטרוניקה, בקרים מתוכנתים, תכנות מחשבים, תהליכי יצור ממוחשבים ושפות תוכנה מודרניות. התלמידים מקבלים ליווי של מהנדסים מחברות הייטק שונות, ביניהן DELL, ומתנסים בעבודה עם מערכות ייצור המשלבות בקרים. בנוסף מגישים פרויקטים בכיתה י"א וי"ב על בסיס מערכות רובוטיות מתקדמות.

מדעי החקלאות - התמחות בכלבנות

מגמה חדשה, החל משנה"ל תשפ"א, בהיקף 5 יחידות לימוד, הכוללת התמחות בכלבנות. מקצוע מדעי ומחקרי העוסק בהקניית ערכים הקשורים לעבודת האדמה, רווחת בעלי חיים, עבודת צוות ואחריות, טיפוח לחינוך אסתטי ועוד. בכפר יש כלבייה שיקומית-להקתית. התלמידים לומדים ומתמחים באילוף הכלבים, אשר רובם מגיעים עם רקע של בעיות התנהגות שונות.

מנהיגות

מגמה בהיקף של 5 יחידות לימוד. תכנית הלימודים במגמה בנויה כמסע של 3 שנים להתפתחות מנהיגים חברתיים, עוצמתיים בעלי ידע, כלים, מיומנויות והתנסות מעשית בכל שלבי צמיחת אקטיביזם חברתי . תהליך התפתחות זה הינו עמוד שדרה מרכזי של המגמה המתווה את רצף הקורסים, הסדנאות, הסיורים והרצאות האורח לאורך שלוש השנים.

ביולוגיה

מקצוע בחירה בהיקף של 5 יחידות לימוד, הכולל נושאים מרתקים שחלקם נמצאים בחזית המדע. בכל מרכיבי התכנית מיושמים עקרונות כללים של פיתוח אסטרטגיות חשיבה ולמידה וכן אלה הייחודים לתחומי התוכן בביולוגיה. שילוב הוראה ולמידה בדרך החקר, בביצוע ניסויים במעבדה, בעבודת חקר ובקריאת מאמרי מחקר וניתוחם. כולל בחינת בגרות חיצונית עיונית, ביו-חקר, ביו-סיור ומעבדה מעשית.

אמנות הקולנוע

מקצוע מורחב עיוני בהיקף של 5 יחידות לימוד. התלמידים יעברו תהליכי התנסות בצורות שונות של מדיה ויזואלית; בסרטי קולנוע עלילתי ותיעודי, סרטי ניו-מדיה. תהליך זה ישתלב בעולם התוכן המתחדש ברשתות המדיה ויאפשר התמחויות שונות בהתאם להתעניינות של כל תלמיד/ה. המגמה נותנת לבוגרים עומק מחשבתי ויכולות ביצוע גבוהות, דרכן הם יכולים: לחלום, לבטא רעיונות וליצור סרטים.

ספרות ושפה רוסית

הרוסית היא אחת משלוש השפות הכי מדוברות בעולם. היא מוכרת כשפה רשמית במוסדות בינלאומיים. תכנית הלימודיים מותאמת לדוברי עברית ורוסית. במסגרת המגמה מתמקדים בספרות ובתרבות הרוסית וביצירות ספרותיות קלאסיות מהעולם של מדינות חבר העמים. המקצוע נלמד בהיקף של 5 יח"ל. המגמה פתוחה לתלמידים עולים, נעל"ה ודוברי השפה הרוסית.

מלאו את הטופס ונחזור אליכם

left-icon

למה הדסה נעורים ?

המגוון גדול

בהדסה נעורים עושים מאמצים גדולים כדי שכל תלמיד/ה יוכלו להגשים את שאיפותיהם ויכולותיהם האישיות, בין אם מדובר בתחום הלימודי או בשעות הפנאי. לכן יש מגוון גדול של חוגי העשרה, מגמות לימוד ומקצועות הרחבה. אפילו כשמדובר בקבוצה קטנה מאוד של תלמידים.

ההשקעה בחניכים

בנעורים הולכים לקראת החניכים גם כשמדובר בהוצאה כלכלית גבוהה במיוחד. לדוגמא, שלוש תלמידות רצו להרחיב ביולוגיה, למרות שאין אפשרות בביה"ס. התוצאה?  זמן קצר אחר כך הן כבר למדו במרץ לקראת הבגרות בביולוגיה.

מערך טיפולי רחב ומקצועי

הצוות הישיר כולל מדריך ואם בית. בנוסף יש מערך טיפולי רחב מאוד ובו 3 עובדים סוציאלים, 3 פסיכולוגים ו- 2 יועצות.  חשוב לנו שהחניכים יוכלו להתמקד בלימודים ולהתפתח מבחינה חברתית ואישית. במידת הצורך, נעשה שימוש בתרפיות שונות כמו פסיכודרמה, תנועה, צילום ותרפיה הוליסטיות אלטרנטיבית.

למה הדסה נעורים ?

המגוון גדול

בהדסה נעורים עושים מאמצים גדולים כדי שכל תלמיד/ה יוכלו להגשים את שאיפותיהם ויכולותיהם האישיות, בין אם מדובר בתחום הלימודי או בשעות הפנאי. לכן יש מגוון גדול של חוגי העשרה, מגמות לימוד ומקצועות הרחבה. אפילו כשמדובר בקבוצה קטנה מאוד של תלמידים.

ההשקעה בחניכים

בנעורים הולכים לקראת החניכים גם כשמדובר בהוצאה כלכלית גבוהה במיוחד. לדוגמא, שלוש תלמידות רצו להרחיב ביולוגיה, למרות שאין אפשרות בביה"ס. התוצאה?  זמן קצר אחר כך הן כבר למדו במרץ לקראת הבגרות בביולוגיה.

מערך טיפולי רחב ומקצועי

הצוות הישיר כולל מדריך ואם בית. בנוסף יש מערך טיפולי רחב מאוד ובו 3 עובדים סוציאלים, 3 פסיכולוגים ו- 2 יועצות.  חשוב לנו שהחניכים יוכלו להתמקד בלימודים ולהתפתח מבחינה חברתית ואישית. במידת הצורך, נעשה שימוש בתרפיות שונות כמו פסיכודרמה, תנועה, צילום ותרפיה הוליסטיות אלטרנטיבית.