האתר הגדול והנצפה בישראל לנוער שמעוניין ללמוד במסגרת שונה

סטודיו אנקורי ביפו

סטודיו אנקורי הוא בית ספר 6 שנתי מכיתה ז’ ועד יב’ שהוקם בשנת 2014, נמצא ביפו ושייך לרשת אנקורי. זה אינו בית ספר רגיל, גם לא באופן יחסי לבתי הספר האחרים של רשת אנקורי.

 

בית ספר לחשיבה יצירתית ויזמות

שם בית הספר “סטודיו” מעיד כמובן על המרכיב המרכזי באופיו והוא האומנות אבל התפיסה כאן היא שונה ויצירתית. בדרך כלל כאשר אנחנו מדמיינים בית ספר לאומנויות אנחנו מצפים שיהיו בו מגמות שונות ותלמידים ותלמידות שעוסקים במוסיקה יהיו במגמת מוסיקה ויהפכו לפרפורמרים בתחום שלהם/ן. כנ”ל גם לגבי אומנות וקולנוע, מקצועות הנלמדים בסטודיו אנקורי.

 

עידוד לחשיבה, יזמות ופיתוח כישורים

אבל כאן התפיסה היא שונה. כולם לומדים הכל. לא בוחרים מגמת אומנות וכולם מתנסים בהכול כאשר הדגש הוא על ההתנסות וההנאה ולא על התוצאה. כך למעשה מעודדים את התלמידים לחשיבה, יזמות, יצירתיות לפיתוח כישורים, לאיסוף וארגון מידע ועוד.

 

השנה מחולקת לעונות

מהלך השנה מחולקת למספר עונות, עונה היא מושג יסוד בשיטה של סטודיו אנקורי, וכול עונה עוסקת בנושא מסוים. הלימודים במקצועות השונים עוסקים באותו הנושא ובסוף העונה התלמידים מגישים יצירה המשלבת את הלימודים באותה העונה מתחומי הדעת השונים.

 

מעבר לנושא האומנותי יש אג’נדה שעומדת בבסיס הדרך שבה מלמדים בסטודיו אנקורי. כיוון הלמידה בסטודיו מכוון למציאות של עולם משתנה בו יש אי וודאות לגבי התעסוקה ואיך ייראה העולם באופן כללי בעתיד אבל בעיקר לתפיסה שהעולם כל הזמן משתנה ואינו יציב כפי שהיה בעבר.

 

לכן המדדים כפי שהם באים לידי ביטוי בבתי ספר רגילים פחות רלוונטיים למציאות שלנו היום. לומדים מקצועות שאולי לא יהיו רלוונטיים עוד עשר שנים….

 

זונחים את החינוך המסורתי

האג’נדה של שילוב המקצועות לכדי נושא עונתי מעמיד את החינוך המסורתי של שינון חומר בצד ושם דברים אחרים על הפרק. מה למשל ? על פי התפיסה בסטודיו, בוגר בית הספר צריך לדעת להתמודד עם טקסט חדש שהוא מעולם לא ראה.

 

עם חיפוש מידע, עם עבודה בצוות מכיוון שבעולם העבודה היום עובדים יותר בצוותים ופחות כל אחד לעצמו. תלמיד או תלמידה שיצמחו לתוך צורת העבודה הזאת ישתלבו הרבה יותר בקלות לעבודה בעולם העתידי.

 

בסיס ההתנהלות של סטודיו אנקורי

כאמור כל התפיסות האלו עומדות בבסיס הדרך שבה מתנהל סטודיו אנקורי עוד לפי שמתייחסים לאומנות עצמה. אבל מה לגבי אמנות ? במהלך כל עונה מתקיימים מפגשי סטודיו שבועיים המועברים על ידי מנחי הסטודיו. במפגשים האלה מעבדים הלומדים את הידע שרכשו בשיעורי הליבה לכדי פרויקט יצירתי בכל תחום אמנות בו יבחרו.

 

בסוף כל עונה מתקיים “שבוע סטודיו”, הנחלק לשני ימי עבודה והכנה, לקראת יומיים של פרזנטציות ויום כיף בסופם.

 

מעבר ללימודים

מעבר לאופי הלמידה כמובן שמתקיימים טיולים שנתיים, סדנאות מדליקות כמו סדנת ספוקן-וורד, סדנת פופ-אפ, ימי קיימות, סיורים במוזיאונים לאומנות, טיול בנחל חווארים לאור ירח.

והתלמידים בסטודיו אנקורי ? מאושרים…

מנחים על סקייטבורדים
סיור במוזיאון תל-אביב
מנחים על סקייטבורדים

למסגרות דומות

אתר מסגרות מאפשר לתלמידים למצוא מסגרת בית ספרית אחרת מזו שליד הבית: כפרי נוער ופנימיות החל מכיתה ז’ ובתי ספר מקצועיים, טכנולוגיים, פרטיים וייחודיים החל מכיתה ט’. ריכזנו לכם אפשרויות שונות בצורה מסודרת ואנחנו מקווים שזה יעזור לכם.

אתר מסגרות מאפשר לתלמידים למצוא מסגרת בית ספרית אחרת מזו שליד הבית: כפרי נוער ופנימיות החל מכיתה ז’ ובתי ספר מקצועיים, טכנולוגיים, פרטיים וייחודיים החל מכיתה ט’. ריכזנו לכם אפשרויות שונות בצורה מסודרת ואנחנו מקווים שזה יעזור לכם.

תיכונים פרטיים ואקסטרנים

תיכונים פרטיים ואקסטרנים

אנקורי אזור: 7 סניפים. פתח תקווה, תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד ורעננה, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: תיכון אנקורי הוא תיכון אינטרני פרטי מכיתה ט’ ועד י”ב, בפיקוח ובהכרה של משרד החינוך. בתי הספר הם על אזוריים וקולטים תלמידים מרדיוס גיאוגרפי רחב. הכיתות קטנות ולומדים בהן עד 25 תלמידים. להמשך קריאה…

סטודיו אנקורי אזור: תל אביב, כיתות: ז’ עד יב’ (צומח), בכמה מילים: בית הספר לחשיבה יצירתית ויזמות. הסטודיו הוא חטיבת ביניים צומחת לתיכון שש שנתי שהוקמה בשנת 2014 המבוססת על תפיסות פדגוגיות עדכניות. הלמידה מבוססת על חשיפה וההתנסות לתחומי האמנות השונים על מנת להקנות מיומנויות לפיתוח חשיבה, לעורר יזמות וליהנות מחוויית למידה מעמיקה ומשמעותית.

תיכון טומשין: לרשת טומשין שני סניפים של תיכוני “הזדמנות שנייה” בחולון ובראשון לציון בהם לומדים תלמידים מכיתות י’ ועד יב’. ושני בתי ספר לתלמידים עם לקויות למידה המאובחנים במסגרת חינוך מיוחד – הבית של תמר סניף שפיים וסניף משמר השרון.

תיכון טומשין חולון וראשון לציון כיתות: י’ עד יב’. כיתות קטנות עד 25 תלמידים ומבוגר אחראי על כל 7 תלמידים שעובד איתם צמוד. התלמידים מגיעים לאחר שלא הסתדרו במערכת החינוך ונשרו. אין שכר לימוד כמו בתיכונים אקסטרנים אחרים מלבד סל תרבות, טיולים וכו’. יחס חם ואישי, דרכי הוראה ייחודיות ועוד’

הבית של תמר אזור: השרון, שני סניפים: אחד בשפיים והשני במשמר השרון. הבית של תמר הוא בבעלות רשת טומשין הפרטית. כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: מתאים לתלמידים בעלי פוטנציאל לימודי טוב. הלימודים בכיתות קטנות (עד 12 תלמידים) בפיקוח וברישיון משרד החינוך. שיטות לימוד ייחודיות המובילות את התלמידים להצלחה בבגרות. פעילות חברתית ענפה הכוללת קבוצות למידה חברתית, טיולים אתגריים, סיורים לימודיים, מסעות לפולין, מסיבות ואירועים שונים.

בית ספר מיתרים רעננה אזור: רעננה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: מסגרת בה יכולים תלמידים דתיים, חילוניים ומסורתיים לקבל חינוך יהודי יחד. במיתרים מגוון השקפות העולם היהודיות באות לידי ביטוי, ואין חיץ סביב נושא היהדות. ברננים התלמידים מתעמקים בהכרת היהדות, באווירה סובלנית ומקבלת כך היהדות הופכת גורם מאחד ולא מפלג.