האתר הגדול והנצפה בישראל לנוער שמעוניין ללמוד במסגרת שונה

פנימיה צבאית

חלק גדול מבתי הספר הקשורים לצבא לא כוללים פנימיה צבאית. בשנים האחרונות חיל האוויר פותח הרבה מסגרות שוחרים ככיתה או שתיים בתוך תיכון רגיל. מסגרות שוחרים יש גם לחיל הים ולחיל חימוש. המטרה של מסגרות השוחרות היא להכשיר חיילים לעתיד בתחום הטכני על מנת שיהיו במערך הטכני של צה"ל. אם אתם רוצים ללמוד במסגרת הכוללת פנימיה צבאית אז יש לכם מספר אפשרויות שונות אחת מהשנייה.

פנימיה צבאית לפיקוד

נתחיל עם שתי פנימיות צבאיות לפיקוד. אחת בחיפה ליד הריאלי והשנייה היא פנימיה צבאית תורנית הנקראת "אור עציון"  שנמצאת במרכז שפירא (ליד קרית מלאכי)  ומיועדת לתלמידים דתיים.

שתי הפנימיות הללו מיועדות לחבר'ה שרואים את עתידם בצבא ולחבר'ה שיש להם מוטיבציה מאוד גבוהה לשירות. מוטיבציה מצד אחד ויכולות לימודיות גבוהות מצד שני מכיוון שהשילוב בין לימודים ואימונים הקשורים לצבא לבין לימודים ברמה גבוהה כמו בריאלי בחיפה הופכים את הלימודים למאתגרים מאוד. בקיצור – תנאי קבלה – ציונים גבוהים ויכולת למידה גבוהה.

פנימיה צבאית חיל הים

חיל הים מיוצג על ידי שלוש פנימיות. שתיים מהן, מוגדרות - בית ספר לקציני ים – קציני ים עכו ואורט ימי אשדוד ששמו המקורי הוא קציני ים אשדוד. בשתיהן כל מסגרת הלימודים מכוונת חיל הים וזה בא לידי ביטוי בתוכן הלימודים ובפעילויות השונות.

פנימיה צבאית שלישית הקשורה גם היא לחיל הים היא מבואות ים שהופכת בימים אלו (2012) לתיכון אזורי ולכן נושא הים יהווה מגמה בתוך בית הספר ולא יהיה בית ספר ימי כולל. בכל אחד מבתי הספר האלו יש מגמות שונות ברמות לימודיות שונות. באורט ימי אשדוד יש גם מכללה י"ג, י"ד לתואר טכנאי והנדסאי.

פנימיה צבאית חיל האוויר

הפנימייה הצבאית שהייתה פעם צמודה לבית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה כבר לא קיימת. ולכן בית ספר טכני חיל האוויר לא כולל פנימייה, תלמידים מגיעים ליום לימודים ארוך מביתם וחוזרים אליו אחר הצהריים. מצד שני בשנת הלימודים הבאה תשע"ו נפתחת מגמת שוחרים של חיל האוויר בפנימייה של עתיד רזיאל בהרצליה. זה הדבר הקרוב ביותר לפנימייה הקשורה לחיל האוויר.

פנימיה צבאית

כפי שכתבנו, חלק גדול מבתי הספר הצבאיים לא כוללים פנימיה צבאית. אם תרצו ללמוד במסגרת הכוללת פנימיה צבאית תוכלו למצוא מספר אפשרויות שונות.

פנימיה צבאית לפיקוד

נתחיל עם שתי פנימיות צבאיות לפיקוד. האחת נמצאת בחיפה ליד הריאלי והשנייה היא פנימיה צבאית תורנית הנקראת "אור עציון" שנמצאת במרכז שפירא (ליד קרית מלאכי) ומיועדת לתלמידים דתיים. שתי הפנימיות הללו מיועדות לחבר'ה שרואים את עתידם בצבא ולחבר'ה שיש להם מוטיבציה מאוד גבוהה לשירות. מוטיבציה מצד אחד ויכולות לימודיות גבוהות מצד שני מכיוון שהשילוב בין לימודים ואימונים הקשורים לצבא לבין לימודים ברמה גבוהה כמו בריאלי בחיפה הופכים את הלימודים למאתגרים מאוד. בקיצור – תנאי קבלה – ציונים גבוהים ויכולת למידה גבוהה.

פנימיה צבאית חיל הים

חיל הים מיוצג על ידי שלוש פנימיות. שתיים מהן, מוגדרות - בית ספר לקציני ים – קציני ים עכו ואורט ימי אשדוד ששמו המקורי הוא קציני ים אשדוד. בשתיהן כל מסגרת הלימודים מכוונת חיל הים וזה בא לידי ביטוי בתוכן הלימודים ובפעילויות השונות.

פנימיה צבאית שלישית הקשורה לחיל הים היא מבואות ים שהופכת בימים אלו (2012) לתיכון אזורי ולכן נושא הים יהווה מגמה בתוך בית הספר ולא יהיה בית ספר ימי כולל. בכל אחד מבתי הספר האלו יש מגמות שונות ברמות לימודיות שונות. באורט ימי אשדוד יש גם מכללה י"ג, י"ד לתואר טכנאי והנדסאי.

פנימיה צבאית חיל האוויר

הפנימייה הצבאית, שהייתה פעם צמודה לבית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה, כבר איננה קיימת. ולכן בית ספר טכני חיל האוויר לא כולל פנימייה, תלמידים מגיעים ליום לימודים ארוך מביתם וחוזרים אליו אחר הצהריים.

מצד שני נפתחה מגמת שוחרים של חיל האוויר בפנימייה של עתיד רזיאל בהרצליה. זה הדבר הקרוב ביותר לפנימייה הקשורה לחיל האוויר.