האתר הגדול והנצפה בישראל לנוער שמעוניין ללמוד במסגרת שונה

כפר נוער

מה המשמעות של כפר נוער? כמו שזה נשמע.. כפר עם נוער.  מקום ירוק, פתוח, קטן. עם מאות בודדות של בני נוער המכירים אחד את השני ואת וצוות מקצועי שחי אתם בכפר. בית הספר לרוב במרחק הליכה, עם כיתות קטנות והמון עזרה לימודית ואישית.

מי מגיע לכפר נוער?

רגע, זה לא מקום של כאלו שנפלטו מכל מיני מקומות?!  לא בדיוק. כפר נוער הוא מקום בו תמצאו נערים ונערות כמוכם, שאכן לרוב פחות הסתדרו במסגרת הרגילה ליד הבית וחיפשו פתרון טוב יותר בשבילם. הם הבינו שיש הרבה יתרונות בכפר נוער - והחליטו ללכת על זה. לא מצאתם את מקומכם בסביבה שלכם? צריכים עזרה בלימודים? מחפשים ללמוד במגמה ייחודית? רוצים למלא את שעות הפנאי שלכם בעיסוקים נחמדים? אז אנחנו בהחלט ממליצים לכם לבדוק את האפשרות ללמוד בכפר נוער.

כפר נוער תוסס ופעיל

זה לא סוג של בועה מנותקת מהעולם החיצוני? – בהחלט לא. הכפר בדרך כלל שוקק מבקרים – תלמידים אקסטרניים שבאים מבחוץ ליהנות מתנאי הלימוד המיוחדים, מבקרים מהסביבה ומתנדבים ממסגרות רבות שבאים לקנות, לעזור לתלמידי הפנימייה, להשתתף בפעילויות חברתיות ועוד.

סביבה לימודית חינוכית

תוכלו לראות בכפר נוער סביבה חינוכית ותומכת שמטרתה לאפשר לכם למצות את שאיפותיכם בתחום הלימודי, החברתי והחינוכי. נכון, מילים  כמו "למצות" נשמעות קצת בומבסטית, אך אם תבדקו היטב תגלו שיש כפרי נוער רבים שבאמת יכולים לספק לכם את הכלים הדרושים לכם כדי ללמוד ולהתפתח ויעודדו אתכם כל עוד תרצו בכך.

אחד המקומות הייחודיים והחשובים שקיימים בכפר הנוער הוא מרכז הלמידה. מרכז הלמידה, בדרך כלל, לא נמצא בבית הספר אלא בתחומי הפנימייה, והוא פתוח לאחר שעות הלימודים. במרכז הלמידה יש אווירה מעודדת למידה ותוכלו למצוא שם מורים מקצועיים בכל התחומים ומתנדבים שישבו אתכם ויעזרו לכם ללמוד, להכין שיעורי בית ולהתכונן למבחנים.

איך למצוא כפר נוער מתאים?

ברחבי הארץ פזורים 33 כפרי נוער, מהדרום ועד הצפון. כפר נוער אחד לא דומה למשנהו.

יש כפרי נוער שעדיין משמרים את האופי החקלאי ויש בהם ענפי חקלאות בהם התלמידים עובדים. יש כפרים בהם יש מרכז מצוינות לספורט וכאלו שבהם לומדים מדעים ואומנויות. כפר נוער אחד יכול להיות מסגרת צבאית ואחר מסגרת משטרתית. באחדים לומדים מקצוע ועובדים בסדנאות רכב ובאחר לומדים אילוף כלבים.

באתר מסגרות תוכלו לקרוא ולהתרשם ממה שיש לכל כפר נוער להציע להציע וכמובן לפנות אליהם ישירות, לשאול שאלות וכמובן לבקר ולהתרשם ממראה עיניים.

קצת היסטוריה

כפר הנוער הראשון, שהוקם בשנת 1927 ופועל גם היום הוא בן שמן. מרבית כפרי הנוער היו שייכים אז לעליית הנוער ולאחר מכן לסוכנות. היום כפרי הנוער והפנימיות נמצאים באחריות עליית הנוער והמנהל לחינוך התיישבותי.

כפר הנוער הוא מוסד שנוצר בעיקר לאחר מלחמת העולם השנייה והעלייה כדי למצוא פתרון חינוכי-לימודי לילדי עולים או לילדים שהגיעו ממשפחות מצוקה. חלק מהכפרים נסגרו במשך הזמן וכפר הנוער ההיסטורי פינה את מקומו לטובת כפר הנוער המודרני.

לימודים בכפר נוער

יש הרבה יתרונות ללימודים בכפר נוער, עזרה בלימודים במרכזי למידה עד שעות אחר הצהריים המאוחרות, חוגים ופעילויות העשרה אחר הצהריים במגוון תחומים, צוות גדול ומשמעותי מאוד לבני הנוער הכולל מדריכים וש"ש וקרובים בגילם לתלמידים ומהווים דמות בוגרת ומשמעותית. אנחנו מפרטים את היתרונות בעמוד שש הסיבות.

בהמשך דף זה נשתדל לפלח את כפר הנוער על פי אופי ואזור גאוגרפי.

 • פנימיות בצפון הארץ

   

 • פנימיות במרכז הארץ

   

 • פנימיות בדרום הארץ

   

כפר נוער ימי

יש שלושה כפרי נוער בעלי אופי צבאי הקשורים לחיל הים - קציני ים עכו, מבואות ים, אורט ימי אשדוד. מביניהם, אורט ימי אשדוד הוא כפר נוער יחיד שהינו פנימייה צבאית וחניכיו הם שוחרים על כל המשתמע מכך. השניים האחרים - מבואות ים ואפילו קציני ים עכו מוגדרים ככפר נוער ימי עם אופי צבאי וזה אומר שהחניכים הם לא שוחרים (זה לא כזה משנה).
בסופו של דבר החניכים לובשים מדים, עוסקים במנהיגות, מתנסים בנושא הצבאי ובמקרה של כפרי הנוער יש מסלולים לימוידים טכנולוגיים/מקצועיים למשל מכונאות ואלקטרוניקה ויש מסלולים לימודיים עיוניים למשל במבואות ים יש ביולוגיה ימית וכך גם בקציני ים עכו.

תלמידים עם יכולות לימודיות גבוהות

יש מספר פנימיות / כפרי נוער המיועדים לתלמידים עם פוטנציאל לימודי גבוה, שסביבת המגורים שלהם ובית הספר בעיר מגוריהם אינן מאפשרים להם להביא אותו למימוש. כפר נוערהאגודה לקידום החינוך מפעילה 5 פנימיות כאלו מכיוון שזה הרעיון שעומד מאחורי העמותה.

מדוע עברנו כאן לשימוש בביטוי פנימייה ולא כפר נוער? מכיוון שחלק מהמסגרות האלו הן רק פנימיות ללא כפר נוער סביבן. בבויאר שבירושלים, בשטיינברג בכפר סבא ואורט נתניה לא תמצאו אורווה ורפת וגם לא חממות  - כיוון שבויאר אינו כפר נוער אלא פנימיה הצמודה לבית ספר יוקרתי. בתוך כפר נוער אשל הנשיא ליד אופקים יש מסגרת פנימייתית של האגודה לקידום החינוך וגם עין כרמית היא מסגרת מאוד כפרית של האגודה ונמצאת בירושלים.

מלבד האגודה לקידום החינוך יש עוד כפרי נוער שדרישות הקבלה מבחינה לימודית גבוהות ואלו הם הכפר הירוק, עתיד רזיאל וחוות הנוער הציוני. שלושה כפרי נוער אלו פונים באמת לבני נוער עם יכולות לימודיות גבוהות וללא בעיות משמעת.

מגמות לימוד עיוניות לצד טכנולוגיות/מקצועיות

בישראל תוכלו למצוא מספר כפרי נוער כאלו. לתשומת לבכם המסגרות הבאות אינן דומות אחת לשנייה למרות שבכולן יש מגמות מקצועיות/טכנולוגיות.

הדסה נעורים ליד מכמורת - במיקום מנצח עם נוף מרהיב מעל על רכס כורכר מעל חוף הים. כפר נוער מקסים ובו לומדים במגמות עיוניות כמו ביולוגיה וסייבר ורובוטיקה או במגמות טכנולוגיות כמו אוטוטרוניקה ומכונאות רכב (אוטוטק). במקום מספר סדנאות מהמתקדמות ביותר בתחום לימוד מכונאות הרכב וחשמל רכב.

כפר נוער כדורי שליד כפר תבור - זהו כפר נוער וותיק במיוחד ועם בוגריו נמנים יצחק רבין ויגאל אלון. בית הספר שבכפר הוא בית ספר ניסויי רב תרבותי ואכן לומדים בכפר הנוער תלמידים מרקע שונה. יהודים לצד צ'רקסים, בדואים מוסלמים ודרוזים. בכדורי יש מגמת מכונאות ואף מכללה שמכשירה לתואר הנדסאי בתחום המכונאות ואוטוטרוניקה.

יוענה ז'בוטינסקי בבאר יעקב - בית ספר אזורי וכפר נוער המיועד לתושבי באר יעקב וראשון לציון. בתוך הכפר פנימייה. בבית הספר לומדים מדמת חשמל ומבונאות צמ"ה.

אורט ימי אשדוד, קציני ים עכו, מבואות ים - מכונה ואלקטרוניקה.

כפר לנוער בסכנת נשירה / נוער בסיכון

יש מספר מסגרות שקולטות חניכים דרך הרווחה וזה מכיוון שכפר נוער חינוכי פחות מתאים להם והם זקוקים למסגרת טיפולית יותר :

מנוף - כפר נוער הנמצא בעכו במקום ירוק פסטורלי ואותנטי. בבית הספר מגוון מגמות מקצועיות כגון קונדיטאות, גרפיקה, עיצוב שיער, בעלי חיים בהתמחות אילוף כלבים ועוד.

כפר הנוער אשבל - פנימייה מאוד ייחודית השייכת לעמותת דרור בתי חינוך של בוגרי הנוער העובד והלומד. נמצאת בקיבוץ בגליל והחניכים לומדים בבית ספר ייחודי בכרמיאל.

רמת הדסה וקדמה - כפרי נוער שמקדמים ומשלבים בני נוער בסכנת נשירה עם בני נוער שלא זקוקים למסגרת טיפולית אלא חינוכית.

לדתיים יש את אמי"ת פתח תקווה, בן יקיר (לבנים בלבד), נווה עמיאל, איילת השחר ויפתח שחלק מהם אינם כפר נוער אלא פנימייה טיפולית.

כפר נוער חקלאי

יש לא מעט בני נוער והורים שמחפשים מקום בו מטפלים בבעלי חיים, יש אורווה או ענף אחר שייתן מענה נוסף הקשור לבעלי חיים. את הקטגוריה הזו מובילים שלושה כפרי נוער חקלאיים - כפר הנוער כנות ליד גדרה, הדסה נעורים ליד נתניה וכפר נוער בן שמן. כמובן שגם באשל הנשיא, כדורי ועוד כפרי נוער שונים יש ענפים חקלאים שבהם עובדים החניכים.

 • פנימיות בצפון הארץ

   

 • פנימיות במרכז הארץ

   

 • פנימיות בדרום הארץ

   

כפר נוער על פי אזור גאוגרפי

כפר נוער בדרום

אשל הנשיא ליד אופקים. שתי פנימיות שאינן כפרי נוער אבל שתיהן מאוד מיוחדות - התיכון הסביבתי בשדה בוקר וחברת הנוער במצפה רמון. כפר נוער טיפולי נמצא ליד קרית מלאכי - קדמה וליד אשקלון כפר נוער סילבר.

כפר נוער במרכז שפלה ודרום

כפר נוער כנות ליד גדרה, אורט ימי אשדוד, עיינות ליד בית עובד, יוענה ז'בוטינסקי בבאר יעקב, מקווה ישראל בחולון, ויצו נחלת יהודה בראשון לציון,

כפר נוער במרכז - הכפר הירוק ברמת השרון/תל אביב, עתיד רזיאל בהרצליה, גן ונוף בפתח תקווה, בן שמן.

כפר נוער בצפון / בשרון

כפר נוער בשרון - הדסה נעורים ליד נתניה, נוה הדסה, שטיינברג בכפר סבא, מוסינזון בהוד השרון, מבואות ים במכמורת, אורט נתניה.

כפר נוער בין חדרה לחיפה - שפייה ליד זיכרון יעקב, אלוני יצחק ליד גבעת עדה, כפר גלים מדרום לחיפה, רמת הדסה.

כפר נוער בצפון - כדורי ליד עפולה וכפר תבור, ניר העמק ליד עפולה, מנוף בעכו, כפר הנוער ימין אורד (דתי).

כפר נוער בירושלים

עין כרמית, בויאר, חוות הנוער הציוני, יאסא, בויאר.

כפר נוער

מה המשמעות של כפר נוער? כמו שזה נשמע.. כפר עם נוער.  מקום ירוק, פתוח, קטן. עם מאות בודדות של בני נוער המכירים אחד את השני ואת וצוות מקצועי שחי אתם בכפר. בית הספר לרוב במרחק הליכה, עם כיתות קטנות והמון עזרה לימודית ואישית.

מי מגיע לכפר נוער?

רגע, זה לא מקום של כאלו שנפלטו מכל מיני מקומות?!  לא בדיוק. כפר נוער הוא מקום בו תמצאו נערים ונערות כמוכם, שאכן לרוב פחות הסתדרו במסגרת הרגילה ליד הבית וחיפשו פתרון טוב יותר בשבילם. הם הבינו שיש הרבה יתרונות בכפר נוער - והחליטו ללכת על זה.

מה הייתם רוצים ללמוד? לחצו

לא מצאתם את מקומכם בסביבה שלכם? צריכים עזרה בלימודים? מחפשים ללמוד במגמה ייחודית? רוצים למלא את שעות הפנאי שלכם בעיסוקים נחמדים? אז אנחנו בהחלט ממליצים לכם לבדוק את האפשרות ללמוד בכפר נוער.

כפר נוער תוסס ופעיל

זה לא סוג של בועה מנותקת מהעולם החיצוני? – בהחלט לא. הכפר בדרך כלל שוקק מבקרים – תלמידים אקסטרניים שבאים מבחוץ ליהנות מתנאי הלימוד המיוחדים, מבקרים מהסביבה ומתנדבים ממסגרות רבות שבאים לקנות, לעזור לתלמידי הפנימייה, להשתתף בפעילויות חברתיות ועוד.

סביבה לימודית חינוכית

תוכלו לראות בכפר נוער סביבה חינוכית ותומכת שמטרתה לאפשר לכם למצות את שאיפותיכם בתחום הלימודי, החברתי והחינוכי. נכון, מילים  כמו "למצות" נשמעות קצת בומבסטית, אך אם תבדקו היטב תגלו שיש כפרי נוער רבים שבאמת יכולים לספק לכם את הכלים הדרושים לכם כדי ללמוד ולהתפתח ויעודדו אתכם כל עוד תרצו בכך.

אחד המקומות הייחודיים והחשובים שקיימים בכפר הנוער הוא מרכז הלמידה. מרכז הלמידה, בדרך כלל, לא נמצא בבית הספר

מה הייתם רוצים ללמוד? לחצו

אלא בתחומי הפנימייה, והוא פתוח לאחר שעות הלימודים. במרכז הלמידה יש אווירה מעודדת למידה ותוכלו למצוא שם מורים מקצועיים בכל התחומים ומתנדבים שישבו אתכם ויעזרו לכם ללמוד, להכין שיעורי בית ולהתכונן למבחנים.

איך למצוא כפר נוער מתאים?

ברחבי הארץ פזורים 33 כפרי נוער, מהדרום ועד הצפון. כפר נוער אחד לא דומה למשנהו.

יש כפרי נוער שעדיין משמרים את האופי החקלאי ויש בהם ענפי חקלאות בהם התלמידים עובדים. יש כפרים בהם יש מרכז מצוינות לספורט וכאלו שבהם לומדים מדעים ואומנויות. כפר נוער אחד יכול להיות מסגרת צבאית ואחר מסגרת משטרתית. באחדים לומדים מקצוע ועובדים בסדנאות רכב ובאחר לומדים אילוף כלבים.

באתר מסגרות תוכלו לקרוא ולהתרשם ממה שיש לכל כפר נוער להציע להציע וכמובן לפנות אליהם ישירות, לשאול שאלות וכמובן לבקר ולהתרשם ממראה עיניים.

מקווה רכיבה על אופניים
להקת זמר בפנימייה

קצת היסטוריה

כפר הנוער הראשון, שהוקם בשנת 1927 ופועל גם היום הוא בן שמן. מרבית כפרי הנוער היו שייכים אז לעליית הנוער ולאחר מכן לסוכנות. היום כפרי הנוער והפנימיות נמצאים באחריות עליית הנוער והמנהל לחינוך התיישבותי.

כפר הנוער הוא מוסד שנוצר בעיקר לאחר מלחמת העולם השנייה והעלייה כדי למצוא פתרון חינוכי-לימודי לילדי עולים או לילדים שהגיעו ממשפחות מצוקה. חלק מהכפרים נסגרו במשך הזמן וכפר הנוער ההיסטורי פינה את מקומו לטובת כפר הנוער המודרני.

 • פנימיות בצפון הארץ

   

 • פנימיות במרכז הארץ

   

 • פנימיות בדרום הארץ

   

לימודים בכפר נוער

יש הרבה יתרונות ללימודים בכפר נוער, עזרה בלימודים במרכזי למידה עד שעות אחר הצהריים המאוחרות, חוגים ופעילויות העשרה אחר הצהריים במגוון תחומים, צוות גדול ומשמעותי מאוד לבני הנוער הכולל מדריכים וש"ש וקרובים בגילם לתלמידים ומהווים דמות בוגרת ומשמעותית. אנחנו מפרטים את היתרונות בעמוד שש הסיבות.

בהמשך דף זה נשתדל לפלח את כפר הנוער על פי אופי ואזור גאוגרפי.

כפר נוער ימי

יש שלושה כפרי נוער בעלי אופי צבאי הקשורים לחיל הים - קציני ים עכו, מבואות ים, אורט ימי אשדוד. מביניהם, אורט ימי אשדוד הוא כפר נוער יחיד שהינו פנימייה צבאית וחניכיו הם שוחרים על כל המשתמע מכך. השניים האחרים - מבואות ים ואפילו קציני ים עכו מוגדרים ככפר נוער ימי עם אופי צבאי וזה אומר שהחניכים הם לא שוחרים (זה לא כזה משנה).
בסופו של דבר החניכים לובשים מדים, עוסקים במנהיגות, מתנסים בנושא הצבאי ובמקרה של כפרי הנוער יש מסלולים לימוידים טכנולוגיים/מקצועיים למשל מכונאות ואלקטרוניקה ויש מסלולים לימודיים עיוניים למשל במבואות ים יש ביולוגיה ימית וכך גם בקציני ים עכו.

מה הייתם רוצים ללמוד? לחצו

 • רובוטיקה וסייבר

יכולות לימודיות גבוהות

יש מספר פנימיות / כפרי נוער המיועדים לתלמידים עם פוטנציאל לימודי גבוה, שסביבת מגוריהם או בית הספר הקרוב אינם מאפשרים להם להביא אותו לידי מימוש.  האגודה לקידום החינוך 

מפעילה 5 פנימיות כאלו מכיוון שזה הרעיון שעומד מאחרי העמותה.

מדוע עברנו כאן לשימוש בביטוי פנימייה ולא כפר נוער? מכיוון שחלק מהמסגרות האלו הן רק פנימיות ללא כפר נוער סביבן. בבויאר שבירושלים, בשטיינברג בכפר סבא ואורט נתניה לא תמצאו אורווה ורפת וגם לא חממות  - כיוון שבויאר אינו כפר נוער אלא פנימיה הצמודה לבית ספר יוקרתי. בתוך כפר נוער אשל הנשיא ליד אופקים יש מסגרת פנימייתית של האגודה לקידום החינוך וגם עין כרמית היא מסגרת מאוד כפרית של האגודה ונמצאת בירושלים.

מלבד האגודה לקידום החינוך יש עוד כפרי נוער שדרישות הקבלה מבחינה לימודית גבוהות ואלו הם הכפר הירוק, עתיד רזיאל וחוות הנוער הציוני. שלושה כפרי נוער אלו פונים באמת לבני נוער עם יכולות לימודיות גבוהות וללא בעיות משמעת.

מגמות לימוד עיוניות לצד טכנולוגיות/מקצועיות

בישראל תוכלו למצוא מספר כפרי נוער כאלו. לתשומת לבכם המסגרות הבאות אינן דומות אחת לשנייה למרות שבכולן יש מגמות מקצועיות/טכנולוגיות.

הדסה נעורים ליד מכמורת - במיקום מנצח ומרהיב מעל על רכס כורכר מעל חוף הים. כפר נוער מקסים ובו לומדים במגמות עיוניות כמו ביולוגיה וסייבר לצד טכנולוגיות כמו אוטוטרוניקה ומכונאות רכב (אוטוטק). במקום מספר סדנאות מהמתקדמות ביותר בתחום לימוד מכונאות הרכב וחשמל רכב.

כפר נוער כדורי שליד כפר תבור - זהו כפר נוער וותיק במיוחד ועם בוגריו נמנים יצחק רבין ויגאל אלון. בית הספר שבכפר הוא בית ספר ניסויי רב תרבותי ואכן לומדים בכפר הנוער תלמידים מרקע שונה. יהודים לצד צ'רקסים, בדואים מוסלמים ודרוזים. בכדורי יש מגמת מכונאות ואף מכללה שמכשירה לתואר הנדסאי בתחום המכונאות ואוטוטרוניקה.

יוענה ז'בוטינסקי בבאר יעקב - בית ספר אזורי וכפר נוער המיועד לתושבי באר יעקב וראשון לציון. בתוך הכפר פנימייה. בבית הספר לומדים מדמת חשמל ומבונאות צמ"ה.

אורט ימי אשדוד, קציני ים עכו, מבואות ים - מכונה ואלקטרוניקה.

כפר לנוער בסכנת נשירה / נוער בסיכון

יש מספר מסגרות שקולטות חניכים דרך הרווחה וזה מכיוון שכפר נוער חינוכי פחות מתאים להם והם זקוקים למסגרת טיפולית יותר :

מנוף - כפר נוער הנמצא בעכו במקום ירוק פסטורלי ואותנטי. בבית הספר מגוון מגמות מקצועיות כגון קונדיטאות, גרפיקה, עיצוב שיער, בעלי חיים בהתמחות אילוף כלבים ועוד.

כפר הנוער אשבל - פנימייה מאוד ייחודית השייכת לעמותת דרור בתי חינוך של בוגרי הנוער העובד והלומד. נמצאת בקיבוץ בגליל והחניכים לומדים בבית ספר ייחודי בכרמיאל.

רמת הדסה וקדמה - כפרי נוער שמקדמים ומשלבים בני נוער בסכנת נשירה עם בני נוער שלא זקוקים למסגרת טיפולית אלא חינוכית.

לדתיים יש את אמי"ת פתח תקווה, בן יקיר (לבנים בלבד), נווה עמיאל, איילת השחר ויפתח שחלק מהם אינם כפר נוער אלא פנימייה טיפולית.

כפר נוער חקלאי

יש לא מעט בני נוער והורים שמחפשים מקום בו מטפלים בבעלי חיים, יש אורווה או ענף אחר שייתן מענה נוסף הקשור לבעלי חיים. את הקטגוריה הזו מובילים שלושה כפרי נוער חקלאיים - כפר הנוער כנות ליד גדרה, הדסה נעורים ליד נתניה וכפר נוער בן שמן. כמובן שגם באשל הנשיא, כדורי ועוד כפרי נוער שונים יש ענפים חקלאים שבהם עובדים החניכים.

כפר נוער על פי אזור גאוגרפי

כפר נוער בדרום

אשל הנשיא ליד אופקים. שתי פנימיות שאינן כפרי נוער אבל שתיהן מאוד מיוחדות - התיכון הסביבתי בשדה בוקר וחברת הנוער במצפה רמון. כפר נוער טיפולי נמצא ליד קרית מלאכי - קדמה וליד אשקלון כפר נוער סילבר.

כפר נוער במרכז שפלה ודרום

כפר נוער כנות ליד גדרה, אורט ימי אשדוד, עיינות ליד בית עובד, יוענה ז'בוטינסקי בבאר יעקב, מקווה ישראל בחולון, ויצו נחלת יהודה בראשון לציון,

כפר נוער במרכז - הכפר הירוק ברמת השרון/תל אביב, עתיד רזיאל בהרצליה, גן ונוף בפתח תקווה, בן שמן.

כפר נוער בצפון / בשרון

כפר נוער בשרון - הדסה נעורים ליד נתניה, נוה הדסה, שטיינברג בכפר סבא, מוסינזון בהוד השרון, מבואות ים במכמורת, אורט נתניה.

כפר נוער בין חדרה לחיפה - שפייה ליד זיכרון יעקב, אלוני יצחק ליד גבעת עדה, כפר גלים מדרום לחיפה, רמת הדסה וימין אורד בחיפה (דתי מעורב לבנים ובנות).

כפר נוער בצפון - כדורי ליד עפולה וכפר תבור, ניר העמק ליד עפולה, מנוף בעכו.

כפר נוער בירושלים

עין כרמית, בויאר, חוות הנוער הציוני, יאסא, בויאר.