האתר הגדול והנצפה בישראל לנוער שמעוניין ללמוד במסגרת שונה

פנימיות בצפון

המטרה של דף פנימיות בצפון הארץ, הוא לתת לכם אפשרויות שונות, לאלו מכם שגרים בצפון, לבחירת פנימיה הנמצאת בטווח של עד כשעה נסיעה מהבית. הקרבה יכולה להיות חשובה לחלקכם בשל 2 סיבות עיקריות. הראשונה היא, שלמרות העבודה שמדובר במסגרת של פנימייה, הנסיעה פעם בשבועיים הביתה עדיין יכולה להפוך להיות מורכבת ומייגעת - במידה ואתם לומדים במקום רחוק מהבית.

סיבה נוספת היא מצד ההורים, שלעתים קרובות מעוניינים שילדם ילמד במרחק נסיעה סביר מהבית, כדי שיוכלו להגיע בקלות ובמהירות, במידת הצורך, לאירועים של הכפר כמו מסיבות סיום, ימים מיוחדים, סתם לביקור או על מנת לטפל בעניינים שונים. זו הסיבה שבדף הזה אנחנו נרשום את כל הפנימיות בצפון - שנמצאות בין חדרה לבין מטולה ורמת הגולן.

איזו פנימייה בצפון מתאימה לכם?

אופי המסגרות שונה מאוד ומגוון. יש פנימיות חילוניות, יש פנימיות דתיות דתיות- שיכולות להיות מעורבות (בנים ובנות במגורים נפרדים) או דתיות לבנים או לבנות בלבד, יש פנימיות לנוער בסכנת נשירה ויש פנימיות חינוכיות לכל נער ונערה המחפשים מסגרת קצת אחרת. יש פנימיות עם אופי חקלאי, צבאי או טיפולי.

בדף זה, עשינו מאמץ, להביא בפניכם את האפשרויות הקיימות בצפון הארץ - לפי חלוקה זו:

פנימיות עם אופי צבאי

קציני ים עכו - כפר הנוער הימי הוותיק בארץ. לומדים כאן מכיתה ט' עד יב', ומקבלים תלמידים לכיתות ט' או י'. נושא הפיקוד, השייט והים וכן תחום מקצועות הטכנולוגיים בם המאפיינים העיקריים של המקום. חלק מהתלמידים הם במסגרת שוחרים של חיל הים כלומר מבטיחים את מקומם בחיל הים, עם מספר תנאים, וחלק אינם במסלול השוחרים.

הפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה - פנימייה צבאית ייחודית בארץ בה מפתחים את דור ההמשך של המפקדים בצה"ל. הפנימייה צמודה לבית הספר הריאלי בחיפה וחניכי הפנימייה לומדים בו. הלימודים בריאלי הם ברמה גבוהה וכן המשמעת והתוכן הצבאי בפנימייה עצמה. זו הסיבה שיש ביקוש גבוה להתקבל לפנימייה הצבאית לפיקוד ולא כל מי שמעוניין מתקבל. לאורך השנים בפנימייה עוברים החניכים אימונים צבאיים ייחודיים גם במהלך השנה וגם בתקופת החופשים. בפנימייה לומדים בנים לצד בנות.

  • פנימיות בצפון הארץ

     

  • פנימיות במרכז הארץ

     

  • פנימיות בדרום הארץ

     

מסגרות לנוער בסכנת נשירה

חברת הנוער אשבל - פנימייה שנמצאת בקיבוץ אשבל ליד כרמיאל ומופעלת על ידי תנועת הבוגרים של הנוער העובד והלומד. מכאן גם האופי החינוכי השונה של הפנימייה. ציטוט מתוך האתר של חברת הנוער אשבל: "אנו קוראים תיגר על מערכת החינוך ה"תעשייתית" שבה האדם הופך לציונים ומספרים ודוגלים בחינוך, למידה והתפתחות מתוך חופש, עניין והגשמה. אשבל זה משהו אחר..."

מנוף - פנימייה טיפולית הנמצאת במקום יפהפה בעכו ונותנת הזדמנות נוספת לנערים ונערות שלא מצאו את מקומם במסגרות התיכון שליד הבית. בבית הספר לומדים לימודים מקצועיים כגון קונדיטאות, גרפיקה, עיצוב שיער ועוד. הלימודים נעשים בכיתות קטנות בנות 10 עד 12 תלמידים.

רמת הדסה - כפר נוער הנמצא בטבעון ובו מוצאים את מקומם תלמידים עם לקויות למידה לצד תלמידים ממסגרות רגילות. בכפר פינת חי ואורווה בה החניכים עושים רכיבה טיפולית.

פנימיות וכפרי נוער דתיים

בן יקיר - כפר הנוער דתי לבנים, הנמצא בכפר הרוא"ה שבעמק חפר (ליד חדרה). בית הספר פועל בשיתוף עם חיל האוויר וכולל מגמה טכנולוגית התחום האלקטרוניקה. בכפר פינת חי מקסימה וגדולה ואורווה בה החניכים רוכבים על סוסים. בן יקיר מתאים גם לתלמידים עם לקויות למידה.

ימין אורד - כפר נוער דתי עם אופי רב תרבותי. בימין אורד לומדים תלמידים רבים שהן עולים מחבר המדינות, אתיופיה, צרפת וכן קבוצה ברזילאית. הכפר הוא לבנים ולבנות ונמצא בכרמל ליד עין הוד. בבית הספר יש מגמות עיוניות וכן מגמה טכנולוגית בתחום החשמל. לפרטים והרשמה - לחצו

כפר הנוער הודיות - כפר נוער דתי הנמצא ליד טבריה / צומת גולני. בבית הספר שבכפר יש מגמת משטרה שהיא מבוקשת וכן מגמה חקלאית. כמו כן יש בהודיות פעילויות העשרה רבות הכוללות רכיבה, בעלי חיים, ספורט ועוד.

כפר חסידים - כפר נוער שנמצא בכפר חסידים ליד צומת יגור. בכפר חסידים לומדים בנים ובנות - אך הלימודים נפרדים. בבית הספר שבכפר מגוון מגמות עיוניות ומקצועיות – אוטוטק, אמנות, חקלאות, מחשבים, פיזיקה ועוד. בבית הספר יש כיתות קטנות ללקויי למידה לצד כיתות מצוינות.
כפר נוער חינוכיים

כפר נוער חינוכיים

כדורי - בית ספר חקלאי וותיק ומוכר ובו בית ספר אזורי גדול ומיוחד עם שלל מגמות ותלמידים ממקומות שונים ומגוונים. בבית הספר כדורי מגמות עיוניות רבות לצד מגמת מכונאות רכב ובנוסף מכללה טכנולוגית.

כפר גלים - בחוף הכרמל מדרום לחיפה נמצא כפר הנוער הכולל בית ספר אזורי ופנימייה. השנה (תשע"ט) החל פרוייקט משותף של הפנימייה והשומר החדש שתכליתו היא עבודה חקלאית בשעות הבוקר ולימודים בשעות הצהרים. הפרוייקט מיועד לתלמידים שאינם מוצאים את מקומם בבתי ספר מקיפים רגילים.

ויצו ניר העמק - כפר נוער ליד עפולה ובו בית ספר עם מגמות עיוניות וטכנולוגיות. בכפר הנוער ניר העמק יש חטיבת ביניים ותיכון וכן כיתת עולים.

פנימיות בצפון

המטרה של דף פנימיות בצפון הארץ, הוא לתת לכם אפשרויות שונות, לאלו מכם שגרים בצפון, לבחירת פנימיה הנמצאת בטווח של עד כשעה נסיעה מהבית. הקרבה יכולה להיות חשובה לחלקכם בשל 2 סיבות עיקריות. הראשונה היא, שלמרות העבודה שמדובר במסגרת של פנימייה, הנסיעה פעם בשבועיים הביתה עדיין יכולה להפוך להיות מורכבת ומייגעת - במידה ואתם לומדים במקום רחוק מהבית.

סיבה נוספת היא מצד ההורים, שלעתים קרובות מעוניינים שילדם ילמד במרחק נסיעה סביר מהבית, כדי שיוכלו להגיע בקלות ובמהירות, במידת הצורך, לאירועים של הכפר כמו מסיבות סיום, ימים מיוחדים, סתם לביקור או על מנת לטפל בעניינים שונים. זו הסיבה שבדף הזה אנחנו נרשום את כל הפנימיות בצפון - שנמצאות בין חדרה לבין מטולה ורמת הגולן.

מקווה רכיבה על אופניים
להקת זמר בפנימייה

איזו פנימייה בצפון מתאימה לכם?

אופי המסגרות שונה מאוד ומגוון. יש פנימיות חילוניות, יש פנימיות דתיות- שיכולות להיות מעורבות (בנים ובנות במגורים נפרדים) או דתיות לבנים או לבנות בלבד,

יש פנימיות לנוער בסכנת נשירה ויש פנימיות חינוכיות לכל נער ונערה המחפשים מסגרת קצת אחרת. יש פנימיות עם אופי חקלאי, צבאי או טיפולי. בדף זה, עשינו מאמץ, להביא בפניכם את האפשרויות הקיימות בצפון הארץ - לפי חלוקה זו:

פנימיות עם אופי צבאי

קציני ים עכו - כפר הנוער הימי הוותיק בארץ. לומדים כאן מכיתה ט' עד יב', ומקבלים תלמידים לכיתות ט' או י'. נושא הפיקוד, השייט והים וכן תחום מקצועות הטכנולוגיים בם המאפיינים העיקריים של המקום. חלק מהתלמידים הם במסגרת שוחרים של חיל הים כלומר מבטיחים את מקומם בחיל הים, עם מספר תנאים, וחלק אינם במסלול השוחרים.

  • רובוטיקה וסייבר

הפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה - פנימייה צבאית ייחודית בארץ בה מפתחים את דור ההמשך של המפקדים בצה"ל. הפנימייה צמודה לבית הספר הריאלי בחיפה וחניכי הפנימייה לומדים בו. הלימודים בריאלי הם

ברמה גבוהה וכן המשמעת והתוכן הצבאי בפנימייה עצמה. זו הסיבה שיש ביקוש גבוה להתקבל לפנימייה הצבאית לפיקוד ולא כל מי שמעוניין מתקבל. לאורך השנים בפנימייה עוברים החניכים אימונים צבאיים ייחודיים גם במהלך השנה וגם בתקופת החופשים. בפנימייה לומדים בנים לצד בנות.

מסגרות לנוער בסכנת נשירה

חברת הנוער אשבל - פנימייה שנמצאת בקיבוץ אשבל ליד כרמיאל ומופעלת על ידי תנועת הבוגרים של הנוער העובד והלומד. מכאן גם האופי החינוכי השונה של הפנימייה. ציטוט מתוך האתר של חברת הנוער אשבל: "אנו קוראים תיגר על מערכת החינוך ה"תעשייתית" שבה האדם הופך לציונים ומספרים ודוגלים בחינוך, למידה והתפתחות מתוך חופש, עניין והגשמה. אשבל זה משהו אחר..."

מנוף - פנימייה טיפולית הנמצאת במקום יפהפה בעכו ונותנת הזדמנות נוספת לנערים ונערות שלא מצאו את מקומם במסגרות התיכון שליד הבית. בבית הספר לומדים לימודים מקצועיים כגון

קונדיטאות, גרפיקה, עיצוב שיער ועוד. הלימודים נעשים בכיתות קטנות בנות 10 עד 12 תלמידים.

רמת הדסה - כפר נוער הנמצא בטבעון ובו מוצאים את מקומם תלמידים עם לקויות למידה לצד תלמידים ממסגרות רגילות. בכפר פינת חי ואורווה בה החניכים עושים רכיבה טיפולית.

פנימיות וכפרי נוער דתיים

בן יקיר - כפר הנוער דתי לבנים, הנמצא בכפר הרוא"ה שבעמק חפר (ליד חדרה). בית הספר פועל בשיתוף עם חיל האוויר וכולל מגמה טכנולוגית התחום האלקטרוניקה. בכפר פינת חי מקסימה וגדולה ואורווה בה החניכים רוכבים על סוסים. בן יקיר מתאים גם לתלמידים עם לקויות למידה.

ימין אורד - כפר נוער דתי עם אופי רב תרבותי. בימין אורד לומדים תלמידים רבים שהן עולים מחבר המדינות, אתיופיה, צרפת וכן קבוצה ברזילאית. הכפר הוא לבנים ולבנות ונמצא בכרמל ליד עין הוד. בבית הספר יש מגמות עיוניות וכן מגמה טכנולוגית בתחום החשמל. לפרטים והרשמה - לחצו

כפר הנוער הודיות - כפר נוער דתי הנמצא ליד טבריה / צומת גולני. בבית הספר שבכפר יש מגמת משטרה שהיא מבוקשת וכן מגמה חקלאית. כמו כן יש בהודיות פעילויות העשרה רבות הכוללות רכיבה, בעלי חיים, ספורט ועוד.

כפר חסידים - כפר נוער שנמצא בכפר חסידים ליד צומת יגור. בכפר חסידים לומדים בנים ובנות - אך הלימודים נפרדים. בבית הספר שבכפר מגוון מגמות עיוניות ומקצועיות – אוטוטק, אמנות, חקלאות, מחשבים, פיזיקה ועוד. בבית הספר יש כיתות קטנות ללקויי למידה לצד כיתות מצוינות.
כפר נוער חינוכיים

כפר נוער חינוכיים

כדורי - בית ספר חקלאי וותיק ומוכר ובו בית ספר אזורי גדול ומיוחד עם שלל מגמות ותלמידים ממקומות שונים ומגוונים. בבית הספר כדורי מגמות עיוניות רבות לצד מגמת מכונאות רכב ובנוסף מכללה טכנולוגית.

כפר גלים - בחוף הכרמל מדרום לחיפה נמצא כפר הנוער הכולל בית ספר אזורי ופנימייה. השנה (תשע"ט) החל פרוייקט משותף של הפנימייה והשומר החדש שתכליתו היא עבודה חקלאית בשעות הבוקר ולימודים בשעות הצהרים. הפרוייקט מיועד לתלמידים שאינם מוצאים את מקומם בבתי ספר מקיפים רגילים.

ויצו ניר העמק - כפר נוער ליד עפולה ובו בית ספר עם מגמות עיוניות וטכנולוגיות. בכפר הנוער ניר העמק יש חטיבת ביניים ותיכון וכן כיתת עולים.