האתר הגדול והנצפה בישראל לנוער שמעוניין ללמוד במסגרת שונה

שאלות ותשובות – כפרי נוער ופנימיות

שאלה

אני עולה השנה לכיתה ח’ ואני רוצה שמכיתה ט אני יתחיל ללמוד בפנימיה יש לי כמה בעיות עוד לא סיפרתי להורים שלי ואני לא חושבת שהם יסכימו מה אפשר לעשות במצב זה שאני מאוד מאוד רוצה והשנייה היא שיש לי כלבה קטנה שאחד השיקולים שלי זה היא האם יש פנימיה המאפשרת להביא כלב אני חייבת לעבור לפנימיה אני לא יכולה להמשיך לגור בבית

תשובה

לגבי הכלב, אני לא נתקלתי בתלמידי פנימייה שהביאו את הכלב שלהם לפנימייה, כך שאת צריכה לקחת בחשבון שאם את מתכוונת להירשם וללמוד בפנימייה אז את הכלב תראי בסופי שבוע בבית.

לגבי העניין השני של ההורים. מהלך כזה לא יכול להיעשות אם לא הצלחת לשכנע את ההורים שזה מה שאת רוצה. כמובן שיש מקרים שרשויות הרווחה מוציאות ילדים מהבית ושולחים אותם לפנימייה, אבל אני מבין שזה לא המקרה שלך.

מה שאני יכול להציע לך הוא שתיסגרי על מקום שאליו את רוצה ללכת. אל תבואי להוריך עם מחשבה כללית על פנימייה אלא לאחר שכבר ראית מקום שאהבת, בררת עליו והבנת שזה מה שיותר מתאים לך.

אם תבואי נחושה לגבי המקום אחרי שכבר ביררת ואת יודעת דבר או שניים, יהיה לך יותר קל לשכנע אותם.

אני מניח שכדאי לשכנע אותם על ידי מאפיינים של המקום שישברו את ההתנגדות של ההורים. אני לא מכיר את הרקע שלך, אבל, מה למשל ? נגיד ויש לך קשיים בלימודים, תספרי להם על מרכז הלמידה והעזרה שמקבלים, אם את יושבת כל היום מול המחשב אז תראי להם כמה חוגים ופעילויות יש אחר הצהריים. זה נראה לי הכיוון

שאלה

אני גרה בחיפה ואני מעוניינת להמשיך ללמוד בתיכון שאני לומדת. אני עולה לכיתה י אבל אני רוצה רק לישון ולאכול ולגור בפנימיה וללמוד בתיכון שאני כבר לומד בו ,איזה פנימיה יש באזור חיפה המאפשרת לקיים את תנאים אלה ?

תשובה

הי, זה לא משהו שאני מכיר. האפשרויות שעומדות בפנייך עוברות דרך לשכת הרווחה בעירייה שם צריך לפנות לצוות נערות. בדרך כלל יש להם פתרונות מקומיים הקשורים לבני נוער ובעיקר לנערות שלא יכולות לשהות בבית. הפתרונות האלו מתייחסים לבעיות מורכבות.

בכל עיר יש פתרונות אחרים, בחולון, לדוגמא, יש דירה שמיועדת לנערות שמכל מיני סיבות לא יכולות לגור בבית. הדירה מיועדת לנערות נורמטיביות שלומדות ועובדות אבל שיש בעיה בבית. באשדוד יש הוסטלים ובהרצליה יש משפחתון של אור שלום שמנוהל על ידי זוג הורים שגרים עם משפחתם במקום ובו יש נערות שלומדות בבתי הספר בעיר ולמעשה נשארות בקשר עם עם הקהילה.

אלה היו מספר דוגמאות שאני מכיר, אבל אני לא יודע מה יש בקריות, תתקשרי לצוות הנערות באגף הרווחה.

שאלה

שלום אני אמא לילדה בת 16.5 שמתקשה בלימודים מזה כ 3 שנים היא עברה כל כך הרבה מסגרות היא רוצה פנימייה שלומדים בה משטרה. היא מאוד אוהבת את התחום הזה, היא עכשיו מתנדבת במשטרה.
כרגע לא הולכת לבית ספר והתעודה שלה עם ציונים נמוכים מאוד וזה מאוד בספק אם הפנימיה כל שהיא תקבל אותה אגב היא ילדה בכיתה י . היא מאוד רוצה להתקבל לפנימיית הודיות או כנות
מאוד אשמח אם תוכלו לעזור לי.

תשובה

במידה ובתך לא מתאימה או לא מצליחה להתקבל לפנימיות חינוכיות כמו כנות למשל היינו ממליצים לבדוק אפשרות של פנימיות שמיועדות לנוער בסכנת נשירה כגון קדמה, נירים, מנוף, רמת הדסה וכו’.

שאלה

מחפשים בית ספר שיש בו גם לימודי אמנות וגם פנימיה

תשובה:

יוהנה ז’בוטינסקי – זוהי מגמת אומנויות העיצוב בה ניתן לגשת לבגרות עד 11 יחידות. לומדים ציור, פיסול ועיצוב חזותי ותעשייתי. שתי יחידות גרפיקה ממוחשבת בתוכנות המובילות בשוק – פוטושופ, פריהנד וכו’.
כדורי – אומנויות העיצוב. 5 יחידות, בצד המעשי מתמקדים בפיסול וטכניקות ציור שונות.
מדעים ואמנויות בירושלים – תיכון ופנימיה לתלמידים מצטיינים ומחוננים. יש כמה יתרונות למגמת אמנות כאן – הרבה מאוד מעשי, עוסקים הרבה בפיסול ציור אבל גם ניתן ללמוד וידאו ארט וצילום ברמה גבוהה. כמו כן הלימודים הכלליים הם גם ברמה גבוה וניתן לשלב לימודים מוגברים בתחום המדעי.
כפר הנוער אלוני יצחק: לימודי מוסיקה
כפר הנוער רזיאל: לימודי מוסיקה

שאלה

אני רוצה ללמוד בפנימיה אני בכיתה ט’

תשובה

השאלה שלך מאוד כללית מכיוון שאין לי למעשה פרטים עליך ועל מה שאתה רוצה, אבל אנסה לענות ככל יכולתי.
אם אתה מחפש פנימייה אז נושא המרחק מהבית לא מאוד קריטי. כמובן שלבזבז ארבע שעות נסיעה לכל כיוון זה לא יהיה לעניין, אבל קח בחשבון שרוב הפנימיות נמצאות בין אשדוד בדרום לזכרון יעקב / חיפה בצפון. יש שני דברים שצריך לקחת בחשבון. מהם הציונים שלך ואיך אתה בלימודים באופן כללי על מנת להבין לאיפה אתה יכול להתקבל. אם אתה בכיתה קטנה אז יש חשיבות גדולה לאבחונים מכיוון שברוב המקומות לא מקבלים. דבר שני הוא מה אתה מחפש.
לכל פנימייה יש אופי אחר ואתה צריך למצוא את המקום אליו תתחבר.
דוגמאות:
אם אתה מאוד אוהב כדורגל ורוצה לשחק ובנוסף מסגרת משטרתית מדברת אליך אז לך לכנות.
אם אילוף כלבים מדבר אליך – ויצו גן ונוף פתח תקווה.
אם נראה לך שתתחבר לעבודה בחקלאות או אולי מוסיקה אז בן שמן.
אם אתה מחפש משהו מקצועי – מכונאות רכב למשל, לך לנעורים בבית ינאי. מקום יפה.
אם ים מדבר אליך אז אולי אורט ימי אשדוד.
וכן הלאה. אתה יכול להתקשר לפנימיות האלו ולנסות לתאם יום אחד בו תעשה סיבוב בין כמה פנימיות ותתרשם.

שאלה

יש לי 2 בנים בגיל חטיבת ביניים ואני מתעניינת בנושא פנימיות צבאיות או מסגרת פנימייה שיוכל לקדם אותם ולהבטיח עתיד טוב יותר . אינני יודעת מה זה בדיוק הנושא די חדש לי. אשמח לקבל מידע מקיף , יתרונות למול חסרונות וכד׳

תשובה

קודם כל העובדה שאת בודקת ומחפשת מקום מתאים זה כבר צעד משמעותי מכיוון שהיוזמה חייבת להגיע מההורים מאחר שבתי הספר מיוזמתם בדרך כלל אינן מפנים למסגרות (כפרי נוער למשל) מחוץ לתחומי המועצה או העיר, אלא אם כן מדובר בחינוך מיוחד.

דבר שני לפני שתחיל עם יתרונות, יש את נושא הגיל. לתלמידים העולים לכיתה ט’ יש הרבה יותר אפשרויות מכיוון שבחלק גדול מהפנימיות החינוכיות, צבאיות ולא צבאיות, מתחילים בכיתה ט’. אבל, יש גם לא מעט פנימיות שש שנתיות בהן מתחילים בכיתה ז’.

שאלת קודם כל על פנימיות צבאיות ואחר כך גם פנימיות באופן כללי. לגבי הנושא הצבאי – הרבה מחפשים את הפתרון הזה שעל פניו נותן מסגרת יותר חזקה עם משמעת, מדים, מסדרים וכו’. זה נכון באופן חלקי. אז, קודם כל, אין הרבה פנימיות צבאיות בארץ, סה”כ יש 1 לתלמידים עם יכולות לימודיות גבוהות וכן אפס בעיות משמעת – הפנימייה לפיקוד בחיפה ועוד שלוש הקשורות לחיל הים שהן מיועדות גם לתלמידים פחות טובים בלימודים מזו בחיפה. יש גם מסגרת שוחרים של חיל האוויר בכפר הנוער עתיד רזיאל לבני נוער חילוניים ועוד שתיים כאלו לדתיים.  זהו, בזה זה נגמר. כל שאר בתי הספר הצבאיים לא כוללים פנימייה.

דבר שני, נושא המשמעת, מסדרים, מדים – בקיצור צבא, הוא הרבה פחות משמעותי משאר היתרונות של כפרי נוער / פנימיות באופן כללי. אם את מחפשת מסגרת שבה הפוטנציאל האישי של הבנים שלך ימומש ובה הם יקבלו משהו יותר משמעותי, אז בהחלט – פנימייה, אבל, לא מחייב צבא.

מה היתרונות של פנימיות?

הרבה מבוגרים שהם יותר משמעותיים מבתי הספר בעיר. כיתות קטנות – מחנך יותר מכיר את התלמידים. מדריך לכל קבוצה – עוד מבוגר מאוד משמעותי לתלמידים. בת שירות או ש”ש (שנת שירות) שגם הם מחוברים מאוד לתלמידים ואנשים מאוד חיוביים. בקיצור יש תמיד מבוגר בסביבה שמכיר, מתחבר ומכוון.

מעבר לשעות הלימודים – הרבה תוכן ופחות שעמום מאשר בבית. למה הכוונה – פעילויות וחוגים שבעיר את לא חולמת עליהם והכל ללא תוספת תשלום. המון חוגים, הכנות לערבים מיוחדים בפנימייה וכו’

עזרה בלימודים, שוב, ללא תוספת תשלום. בכל פנימייה של מרכז לימודי ובו מורים ומתנדבים שעוזרים לתלמידים מעבר לשעות הלימודים.

כשיש לתלמידים הרבה תחומי עניין ותעסוקה מעבר ללימודים, הם יכולים לבוא לידי ביטוי במשהו אחר, חוץ מהלימודים. זה נותן להם הרבה פעמים תחושת הצלחה במקום תחושת כישלון במקום בו הם נמדדים רק בתחום הלימודי כמו בית הספר בעיר.

זהו – אלו היתרונות בגדול. כפי שאמרתי בהתחלה, לפי דעתי, העניין הצבאי הוא לא העיקר, מכיוון שיש מקומות שיתאימו לבנים שלך והם לא פנימיות צבאיות. אבל את כל היתרונות שמניתי כאן יש כמובן גם בכל הפנימיות הצבאיות – אורט ימי באשדוד, מבואות ים במכמורת, קציני ים בעכו ובפנימייה לפיקוד בחיפה.

המסר שלי – אל תנעלי על פנימיות צבאיות, חפשי את המקום המתאים. באתר מסגרות כבר כתבנו על 40 פנימיות שונות ברחבי הארץ שלכל אחת יש את היתרונות שלה. קראי, תראי מה נראה לך, תחפשי גם במקומות אחרים, נסי להתמקד בשתיים, שלוש ותיסעו לראות בעיניים.

שאלה

קיבלתי תשובה לשאלה וקודמת ועכשיו שאני פחות או יותר מבינה טיפה יותר אשמח לדעת או יותר נכון לקבל הכוונה, מה עלי לבדוק כשאני רוצה שהם יהיו במסגרת פנימייה ? ואיך אדע מה מתאים להם ?

תשובה

לגבי הכוונה – העניין הוא שלכל ילד מתאים מקום אחר וזה עניין של תחושה, חיבור ויכולות לימודיות ואחרות. אני מניח לכל ילד מתאימה פנימייה אחת יותר מהאחרות ולכן על כל פנימייה רשמנו שלושה ארבעה דפים עם מידע על פעילויות, מגמות ודברים ייחודיים.

בכל מקרה אנסה לתמצת לך את המאפיינים.

כפר הנוער רזיאל, הכפר הירוק, שטיינברג כפר סבא וחוות הנוער הציוני מיועדים לתלמידים טובים מבחינה לימודית או פוטנציאל לימודי.

חברת הנוער מצפה רמון מיועדת לחבר’ה עם אוריינטציה של תנועת נוער ועשייה חברתית. זו פנימייה למנהיגות חברתית.

כל השאר הן פנימיות חינוכיות רגילות יחסית כשלכל אחת יתרונות ומאפיינים ייחודיים.

ויצו נחלת יהודה, גן ונוף פתח תקווה, רמת הדסה ובן שמן הן היחידות ברשימה שהן שש שנתיות – מכיתה ז’.

בכולן הדגש הוא לתת מענה מעבר לנושא הלימודי וכך החניכים יצליחו גם בנושא הלימודי. מה מיוחד בכל אחת מהן ? שאלה קשה.

בכפר הנוער כנות יש כדורגל וחניכים שאוהבים כדורגל יתחברו לזה וכמובן שיש לזה השפעה חיובית מאוד גם בנושא הלימודי, חברתי.

בכפר הנוער עיינות יש מרכז למידה מעולה שמאוד עוזר לתלמידים שמתקשים ומחנך אותם לאחריות בנושא.

נחלת יהודה, גן ונוף ובן שמן נותנים הרבה מאוד בתחום החברתי, העצמה וכו’.

רמת הדסה מצליחים מאוד עם נוער שנמצא רגע לפני נטישת מערכת החינוך.

אורט ימי אשדוד מאוד מתאים למי שאוהב ים וספורט אתגרי כמו שייט.

בנעורים יש מגמות מקצועיות כמו מכונאות רכב שמאוד מתאימות לתלמידים שרוצים לעבוד עם הידיים.

כדורי זה בית ספר מאוד איכותי שלצידו פנימייה שבה התלמידים משתלבים בבית הספר טוב.

אין לי תשובה אחת, את צריכה לקבל רושם ראשוני וללכת לימי קבלת הורים בשניים, שלושה מקומות שנראו לך.

 

הדסה נעורים
כפר הנוער קדמה
כפר הנוער ימין אורד

למסגרות דומות

אתר מסגרות מאפשר לתלמידים למצוא מסגרת בית ספרית אחרת מזו שליד הבית: כפרי נוער ופנימיות החל מכיתה ז’ ובתי ספר מקצועיים, טכנולוגיים, פרטיים וייחודיים החל מכיתה ט’. ריכזנו לכם אפשרויות שונות בצורה מסודרת ואנחנו מקווים שזה יעזור לכם.

אתר מסגרות מאפשר לתלמידים למצוא מסגרת בית ספרית אחרת מזו שליד הבית: כפרי נוער ופנימיות החל מכיתה ז’ ובתי ספר מקצועיים, טכנולוגיים, פרטיים וייחודיים החל מכיתה ט’. ריכזנו לכם אפשרויות שונות בצורה מסודרת ואנחנו מקווים שזה יעזור לכם.

כפרי נוער ופנימיות בישראל

מרכז

אורט ימי אשדוד אזור: אשדוד, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: מגוון מגמות ברמות שונות. כיתת מצויינות, לוגיסטיקה ימית ומגמות טכנולוגיות, כולל מכללה ללימודי יג’-יד’. שיתוף פעולה עם חיל הים ונמל אשדוד. לחצו להמשך קריאה על אורט ימי אשדוד

אורט נתניה אזור: נתניה, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה אינטימית וקטנה הצמודה לתיכון אורט יד ליבוביץ, תיכון מקצועי ועיוני ובו מגוון מגמות. מתאים לכדורגלנים מצטיינים. קבוצת תיאטרון ייחודית ועוד. לחצו להמשך קריאה על פנימיית אורט יד ליבוביץ

אמית פתח תקווה (דתי) אזור: פתח תקווה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: פנימייה ייחודית בה גרים החניכים במשפחתונים עם משפחות. בשנת 2017 נחנך בכפר בית הספר לרכב המאפשר ללמוד מקצוע בתחום המקצועי לצד לימודים עיוניים. לחצו להמשך קריאה על אמית פתח תקווה

בויאר אזור: ירושלים, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: בית ספר ופנימיה למצוינות השייכת לאגודה לקידום החינוך ששמה לה למטרה לצמצם פערים בין פריפריה למרכז על ידי מיצוי פוטנציאל אישי. לחצו להמשך קריאה על בויאר

בן יקיר אזור: עמק חפר, בכפר הרואה (ליד חדרה), כיתות: ח’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה דתית לבנים. שיתוף עם חיל האוויר. לימודים לקראת בגרות טכנולוגית + מקצוע. אפשרות ללימודי המשך לתואר הנדסאי יג’-יד’.  לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער בן יקיר

בן שמן אזור: השפלה. ליד לוד, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: משק חקלאי מפואר בו עובדים התלמידים. מרכז מוסיקה פעיל, הכנה משמעותית לצה”ל, תכניות אקדמיות מיוחדות, תכניות אתלטיקה ועוד. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער בן שמן

הדסה נעורים אזור: בית ינאי-צפונית לנתניה, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: מיקום מרהיב מעל אחד החופים היפים בארץ. מגוון מגמות: מכונאות רכב, אלקטרוניקה ועוד וכן מכללה טכנולוגית ללימודי המשך. בנעורים פועל מרכז אלתלטיקה לבני נוער. לחצו להמשך קריאה על הדסה נעורים

הכפר הירוק אזור: בין תל אביב לרמת השרון, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה הצמודה לבית ספר מאוד מבוקש ובו מגוון אפשרויות רב: כיתת מחוננים, כיתת מופת, מנהיגות סביבתית, נעל”ה, תכנית 10 ועוד. לחצו להמשך קריאה על הכפר הירוק

חוות הנוער הציוני אזור: ירושלים, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: אווירה בינלאומית ייחודית וחינוך לקבלת השונה. מרכז מצויינות לספורט, מרכז מוסיקה ולהקת מחול. לימודים ברמה גבוהה. לחצו להמשך קריאה על חוות הנוער הציוני

ויצו גן ונוף אזור: פתח תקווה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: מגוון מגמות ייחודיות: כלבנות, רפואה וטרינרית, ניהול עסקי, תיאטרון ועוד. שיעורי העשרה, פעילות חברתית מפותחת – תרבות, מופעים בגן ועוד. לחצו להמשך קריאה על ויצו גן ונוף

ויצו הדסים אזור: השרון, אבן יהודה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: כפר נוער הכולל בית ספר תיכון אזורי לתושבי הסביבה ופנימיה. מספר מגמות רב בתיכון, בפנימיה מגוון חוגים, מרכז למידה, חונכות אישית ועוד. לחצו להמשך קריאה על ויצו הדסים

ויצו נחלת יהודה אזור: ראשון לציון, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: להקת המחול וחבורת הזמר הם חלק מגישה חינוכית של העצמה הכוללת גם רכיבה אתגרית על אופניים, פינת חי ועוד. לחצו להמשך קריאה על ויצו נחלת יהודה

יאסא אזור: ירושלים, כיתות: י’ עד יב’, בכמה מילים: תיכון ופנימיה המשלבים מסגרת תיכון עם אווירה אקדמית. לומדים אמנות, מדעים, מוזיקה ומדעי הרוח. מיועד לתלמידים מצטיינים/מחוננים. לחצו להמשך קריאה על יאסא

יוענה ז’בוטינסקי אזור: באר יעקב (ליד ראשון לציון), כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: מגוון מגמות הנותנות מענה לכל התלמידים: אמנות, מדעים, מגמה מקצועית -חשמל ועוד. בפנימיה מערך חוגים רחב, מרכז למידה, הסעות ועוד. לחצו להמשך קריאה על יוענה ז’בוטינסקי

כנות אזור: גדרה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה עם מגמת משטרה המשלבת לימודי משטרה וקרימינולוגיה עם חקלאות. אילוף כלבים, רכיבה על סוסים, קרב מגע, מטווחים ועוד. 4 קבוצות כדורגל במסגרת מכבי (כולל קבוצת בנות) כפר הנוער כנות

מבואות ים אזור: חוף השרון, בין נתניה לחדרה  כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: חינוך למנהיגות ופיקוד. הרבה ים. מגוון מגמות טכנולוגיות ועיוניות. חינוך חברתי משמעותי. המון פעילויות בשעות הפנאי. לחצו להמשך קריאה על מבואות ים

מוסינזון אזור: השרון, הוד השרון כיתות: י’ עד יב’, בכמה מילים: מגמת ספורט מובילה ברמה ארצית, כיתת נחשון ועוד מגמות ייחודיות. בפנימיה יחס אישי ועזרה לימודית רבה שמובילה להצלחה. נעל”ה דוברי אנגלית. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער מוסינזון

מקווה ישראל אזור: חולון כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: אורח חיים דתי באווירה חופשית. התנסות במשק חקלאי כולל רישיון על טרקטור. מגוון חוגים כולל קורס בניית ציפוניים + תעודת מקצוע ועוד. לחצו להמשך קריאה על מקווה ישראל

נוה הדסה אזור: השרון, ליד קיבוץ תל יצחק, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: בבי”ס למידה בקבוצות קטנות עד 20 תלמידים והיעד בגרות לכל תלמיד. מרכז למידה, חוגים ופעילויות. כיתה ללקויי למידה. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער נווה הדסה

עיינות אזור: ליד ראשון לציון-נס ציונה, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: בעיינות שמים דגש על המקום בו תמצא את עצמך – אמנות, מוסיקה, משחק ועוד. מרכז למידה ייחודי בשם תבלין. לימודי תקשורת , רפואה ועוד. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער עיינות

עין גדי אזור: ים המלח, בקיבוץ עין גדי, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה קטנה באחד מנופי הטבע הייחודיים והיפים בעולם. פנימיה עם אופי קיבוצי ומגוון מגמות בבית הספר. עבודה במשק ופעילות בתנועת נוער. לחצו להמשך קריאה על פנימיית עין גדי

עין כרמית אזור: ירושלים כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: הסיסמה כאן היא פנימיה קטנה, משפחה גדולה. ואכן עין כרמית היא פנימיה אינטימית וקטנה. הלימודים בבי”ס האזורי עין כרם וכן בבי”ס למדעים ואמנויות לחניכים שהתקבלו אליו מראש. לחצו להמשך קריאה על פנימיית עין כרמית

עתיד רזיאל אזור: הרצליה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: בית ספר למדעים ואומנויות לתלמידים עם יכולות לימודיות גבוהות. שיעורי העשרה במגוון נושאים עצום, מגמת תיאטרון, מוסיקה, מדעים ושוחרים של חיל האוויר. לחצו להמשך קריאה על עתיד רזיאל

קדמה אזור: ליד קרית מלאכי, כיתות: ח’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה ותיכון לנוער נושר. דגש על חיבור לטבע וסביבה ירוקה. לימודי טכנולוגיה ומקצוע ושיתוף פעולה עם אינטל וחברות הייטק נוספות. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער קדמה

שטיינברג אזור: כפר סבא, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: פנימייה שמטפחת נערים ונערות מבטיחים ובעלי יכולות לימודיות גבוהות. חניכי הפנימיה בוחרים תיכון ומגמה מתוך מבחר התיכונים בכפר סבא. לחצו להמשך קריאה על פנימיית שטיינברג

צפון

איילת השחר(דתי-בנות) אזור: רמת הגולן. מושב יונתן, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה חינוכית-טיפולית דתית לבנות. מקום פסטורלי ושקט. יחס מאוד אישי, מגוון חוגים ומעורבות בקהילה. אחוז זכאות גבוה לבגרות. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער איילת השחר

אלוני יצחק אזור: חדרה, סמוך לבנימינה וגבעת עדה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: רוב תלמידי הכפר הם חניכי הפנימיה. יום בשבוע מוקדש לעבודה במשק החקלאי. מגמת מוסיקה ייחודית, פרוייקט נעל”ה ועוד. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער אלוני יצחק

בן יקיר אזור: עמק חפר, בכפר הרואה (ליד חדרה), כיתות: ח’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה דתית לבנים. שיתוף עם חיל האוויר. לימודים לקראת בגרות טכנולוגית + מקצוע. אפשרות ללימודי המשך לתואר הנדסאי יג’-יד’.  לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער בן יקיר

הדסה נעורים אזור: בית ינאי-צפונית לנתניה, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: מיקום מרהיב מעל אחד החופים היפים בארץ. מגוון מגמות: מכונאות רכב, אלקטרוניקה ועוד וכן מכללה טכנולוגית ללימודי המשך. בנעורים פועל מרכז אלתלטיקה לבני נוער. לחצו להמשך קריאה על הדסה נעורים

הודיות (דתי) אזור: גליל תחתון, ליד צומת גולני, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: פנימייה דתית המשלבת לימודי משטרה וחקלאות. רכיבה על סוסים, חוגים, ספורט ופרוייקט ייחודי לחיזוק הקשר בין מורים לחניכים. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער הודיות

ימין אורד אזור: הכרמל, ליד עין הוד, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: כפר נוער דתי רב תרבותי עם מסלולים ייעודיים לעולים מצרפת, חבר המדינות, אתיופיה וברזיל. מסלול תקשוב בשיתוף יחידת מודיעין צבאית ועוד. לחצו להמשך קריאה על ימין אורד

כדורי אזור: גליל תחתון. ליד כפר תבור, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: בית ספר ניסויי רב תרבותי. חינוך לסובלנות. מגוון מגמות עצום הכולל מגמות מקצועיות ומכללה טכנולוגית. זהו תיכון מקיף אזורי גדול ולצידו פנימייה. לחצו להמשך קריאה על פנימיית כדורי

כפר גלים אזור: חוף הכרמל מדרום לחיפה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: בית ספר אזורי, פנימיה ומכללה טכנולוגית. מגוון חוגים, מרכזי חדשנות סביבתית, כדורגל, רדיו אזורי, מרכז מוסיקה, פרויק צהל”ב למנהיגות ועוד. לחצו המשך קריאה על כפר גלים

כפר חסידים (דתי) אזור: הכרמל. ליד צומת יגור, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: מגוון מגמות עיוניות ומקצועיות – אוטוטק, אמנות, חקלאות, מחשבים, פיזיקה ועוד. כיתות קטנות וכיתות מצויינות. נפרד לבנים ובנות. לחצו להמשך קריאה על כפר חסידים

מאיר שפיה אזור: כרמל. ליד זכרון יעקב, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: בית ספר אזורי ופנימיה. מגוון מגמות – ביוטכנולוגיה, חקלאות, הנדסת תוכנה. כיתת מופ”ת. העצמה אישית – צלילה, צניחה חופשית, הטסת דאונים ועוד. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער מאיר שפיה

ויצו נהלל אזור: עמק יזרעאל. ליד מגדל העמק, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: בית ספר אזורי שש שנתי גדול ופנימייה. בבית הספר האזורי לומדים תלמידים מיישובי הסביבה וכן כ-300 תלמידי פנימייה. בפנימייה תכנית ייחודית בשם אנייר לתלמידים מצטיינים בתחום המדעים וההנדסה. לחצו להמשך קריאה על פנימיית ויצו נהלל

ניר העמק אזור: עמק יזרעאל. ליד עפולה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: כולל בית ספר שש שנתי ובו למעלה מ-1,000 תלמידים בחטיבת הביניים ובחטיבה עליונה – חלקם חניכי הפנימייה וחלקם אקסטרנים מישובי האזור, וכמו כן פנימייה, פנימיית יום, תכנית נעל”ה ועוד לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער ניר העמק

קציני ים עכו אזור: עכו, כיתות: ט’ עד יב’, כולל מכללה יג’ – יד’. בכמה מילים: חינוך למנהיגות ופיקוד. הרבה ים: הפלגות אורכות, שייט בזמן החופשי. לימודים טכנולוגיים – אלקטרוניקה ומערכות הנדסה ימיות ומדעי הים בו עושים קורס צלילה ומשיט יאכטה. לחצו להמשך קריאה על הפנימיה הצבאית קציני ים עכו

רמת הדסה אזור: הכרמל, בקרית טבעון, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: ברמת הדסה התלמידים עובדים ומנהלים מרכז יזמות. לוקחים חלק בטיפול בבע”ח בפינת החי מדהימה, יוצרים, מופיעים וכך לומדים הצלחה. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער רמת הדסה

דרום

אדם ואדמה אזור: ערבה. מושב חצבה, כיתות: י’ עד יב’, בכמה מילים: תכנית ייחודית של ארגון השומר החדש. שילוב של עבודה חקלאית עם לימודים לבגרות בבי”ס שיטים. מסגרת אינטימית וקטנה. לחצו להמשך קריאה על אדם ואדמה

אשל הנשיא אזור: נגב מערבי, סמוך לאופקים, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: מוביל ברמה ארצית במספר תחומים – חינוך חברתי ומגמות ייחודיות כגון הרדיו ועוד. הפנימייה מתאימה לתלמידים שרוצים להצליח מבחינה לימודית. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער אשל הנשיא

ביכורים אזור: נגב מערבי. חבל אשכול, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: כפר נוער לאמנויות הבמה. פנימיה הצמודה לתיכון נופי הבשור ומיועדת לנערים ונערות בעלי פוטנציאל גבוה בתחום המוסיקה, אמנות פלסטית ותיאטרון. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער לאמנויות ביכורים

חברת הנוער אזור: מצפה רמון, כיתות: י’ עד יב’, בכמה מילים: פנימייה עם אווירה ייחודית של תנועת נוער ועשייה חברתית. לימודים בבית ספר במצפה רמון. הפנימייה מנוהלת על ידי רשת דרור של בוגרי הנוער העובד והלומד. לחצו להמשך קריאה על חברת הנוער במצפה רמון

כנות אזור: גדרה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה עם מגמת משטרה המשלבת לימודי משטרה וקרימינולוגיה עם חקלאות. אילוף כלבים, רכיבה על סוסים, קרב מגע, מטווחים ועוד. 4 קבוצות כדורגל במסגרת מכבי (כולל קבוצת בנות) כפר הנוער כנות

כפר סילבר אזור: ליד אשקלון, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: בית ספר אזורי ופנימייה. מגוון מגמות עיוניות לצד מגמות טכנולוגיות. כיתת מופ”ת וכיתת “קדם עתידים”. משק חקלאי, בריכת שחייה ועוד. לחצו להמשך קריאה על כפר סילבר

נקודת חן, פנימייה דתית לבנות אזור: בקיבוץ סעד שבנגב המערבי 10 דקות מאשקלון, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: פנימייה שאפשר להגדיר כהזדמנות שנייה ומיועדת לבנות שרוצות לפתוח דף חדש בחייהן לאחר שלא הצליחו להשתלב במסגרות קודמות. לחצו להשמך קריאה על נקודת חן

קדמה אזור: ליד קרית מלאכי, כיתות: ח’ עד יב’, בכמה מילים: פנימיה ותיכון לנוער נושר. דגש על חיבור לטבע וסביבה ירוקה. לימודי טכנולוגיה ומקצוע ושיתוף פעולה עם אינטל וחברות הייטק נוספות. לחצו להמשך קריאה על כפר הנוער קדמה

תיכון סביבתי אזור: שדה בוקר, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: הרבה טיולים, לימודים בשטח ושקט של מדבר. המון פעילויות חברתיות, העדלאידע הכי מפורסמת בנגב, לימודי סביבה ועוד. לחצו להמשך קריאה על התיכון הסביבתי בשדה בוקר