האתר הגדול והנצפה בישראל לנוער שמעוניין ללמוד במסגרת שונה

תיכון אנקורי

שיחה עם אחד מבוגרי אנקורי תבהיר לכם שכל מה שחשבתם על תיכון אקסטרני/אינטרני באופן כללי, ולרוב הדעות מאוד ברורות – בגרות וזהו, הוא בדיוק הפוך ממה שחשבתם. למה אנחנו מתכוונים ?

תיכון מקיף רגיל נמדד על פי הגרפים – אחוזי בגרות, נשירה וכו’. בדרך לשם הוא מיישר את כולם על פי אותו קו ישר. אם משהו לא מסתדר הקו לא מתגמש אלא התלמיד. למשל: נכנסתם לכיתה עיונית טובה וכולם צריכים ללמוד 5 יחידות אנגלית. קשה לכם, רע לכם, לקחתם שיעורים פרטיים ? – אין מה לעשות, זו המערכת! באנקורי תופרים לכם את החליפה המתאימה לכם – זה אצלם הבסיס. לא יקרה כלום אם תלמדו 4 יחידות אבל… תחוו חווית הצלחה.

לראות את הילד

באנקורי רואים את הילד ולא את צורכי המערכת. באנקורי יעשו הכול כדי שתגיעו לבגרות מלאה בשבילכם בעצם.

המורים נחושים להביא אתכם להצלחה (שהיא ההפך מתסכול). המורים כאן אכפתיים בגלל הרוח הנושבת באנקורי – רוח של אכפתיות. הרוח הזו כמובן נושבת בהרבה בתי ספר במערכת החינוך אבל באנקורי יש למורים הרבה יותר אוויר בריאות וזה מה שעושה את ההבדל.

גדעון לוי כתב על מסיבת הסיום של בנו שהיה תלמיד באנקורי וממש נגע בלב העניין דרך מסיבת הסיום. הוא מספר שבמסיבה לא היו נאומים חוצבי להבות על ערכים ואתגרים, לא פאתוס ואתוס וכל אותם דברים שבאים להציג את הישגי בית הספר אלא רק מחזמר סטירי צנוע שהעלו הבוגרים הצעירים על חיי בית הספר שלהם, ושמחה גדולה באולם התיאטרון שנשכר לאותו ערב. אהבנו !

מה עוד ? בתי הספר של אנקורי הם בפיקוח ובהכרה של משרד החינוך. הם נקראים קמפוסים והם קטנים. לומדים בהם תלמידים מכיתה ט’ ועד יב’. הרשת מונה 7 קמפוסים בפריסה ארצית שבהם לומדים סה”כ 1200 תלמידים בכל הארץ.

קמפוס הדרומי ביותר נמצא באשדוד. במרכז תוכלו למצוא קמפוסים בתל אביב, פתח תקווה, ראשון לציון ורעננה. וכן יש אחד בירושלים ואחד בקרית ביאליק.

הוצאת הספרים של אנקורי נחשבת לשם דבר ומבוססת על הכתיבה של המורים המצוינים שמלמדים ברשת. ספרי הלימוד לחטיבה ולתיכון, ספרי המיקוד לבגרויות וכן אפליקציית הלימוד הייחודית הם חלק מהחדשנות והייחודיות של אנקורי ותורמים להצלחה של התלמידים.

למסגרות דומות

אתר מסגרות מאפשר לתלמידים למצוא מסגרת בית ספרית אחרת מזו שליד הבית: כפרי נוער ופנימיות החל מכיתה ז’ ובתי ספר מקצועיים, טכנולוגיים, פרטיים וייחודיים החל מכיתה ט’. ריכזנו לכם אפשרויות שונות בצורה מסודרת ואנחנו מקווים שזה יעזור לכם.

אתר מסגרות מאפשר לתלמידים למצוא מסגרת בית ספרית אחרת מזו שליד הבית: כפרי נוער ופנימיות החל מכיתה ז’ ובתי ספר מקצועיים, טכנולוגיים, פרטיים וייחודיים החל מכיתה ט’. ריכזנו לכם אפשרויות שונות בצורה מסודרת ואנחנו מקווים שזה יעזור לכם.

תיכונים פרטיים ואקסטרנים

תיכונים פרטיים ואקסטרנים

אנקורי אזור: 7 סניפים. פתח תקווה, תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד ורעננה, כיתות: ט’ עד יב’, בכמה מילים: תיכון אנקורי הוא תיכון אינטרני פרטי מכיתה ט’ ועד י”ב, בפיקוח ובהכרה של משרד החינוך. בתי הספר הם על אזוריים וקולטים תלמידים מרדיוס גיאוגרפי רחב. הכיתות קטנות ולומדים בהן עד 25 תלמידים. להמשך קריאה…

סטודיו אנקורי אזור: תל אביב, כיתות: ז’ עד יב’ (צומח), בכמה מילים: בית הספר לחשיבה יצירתית ויזמות. הסטודיו הוא חטיבת ביניים צומחת לתיכון שש שנתי שהוקמה בשנת 2014 המבוססת על תפיסות פדגוגיות עדכניות. הלמידה מבוססת על חשיפה וההתנסות לתחומי האמנות השונים על מנת להקנות מיומנויות לפיתוח חשיבה, לעורר יזמות וליהנות מחוויית למידה מעמיקה ומשמעותית.

תיכון טומשין: לרשת טומשין שני סניפים של תיכוני “הזדמנות שנייה” בחולון ובראשון לציון בהם לומדים תלמידים מכיתות י’ ועד יב’. ושני בתי ספר לתלמידים עם לקויות למידה המאובחנים במסגרת חינוך מיוחד – הבית של תמר סניף שפיים וסניף משמר השרון.

תיכון טומשין חולון וראשון לציון כיתות: י’ עד יב’. כיתות קטנות עד 25 תלמידים ומבוגר אחראי על כל 7 תלמידים שעובד איתם צמוד. התלמידים מגיעים לאחר שלא הסתדרו במערכת החינוך ונשרו. אין שכר לימוד כמו בתיכונים אקסטרנים אחרים מלבד סל תרבות, טיולים וכו’. יחס חם ואישי, דרכי הוראה ייחודיות ועוד’

הבית של תמר אזור: השרון, שני סניפים: אחד בשפיים והשני במשמר השרון. הבית של תמר הוא בבעלות רשת טומשין הפרטית. כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: מתאים לתלמידים בעלי פוטנציאל לימודי טוב. הלימודים בכיתות קטנות (עד 12 תלמידים) בפיקוח וברישיון משרד החינוך. שיטות לימוד ייחודיות המובילות את התלמידים להצלחה בבגרות. פעילות חברתית ענפה הכוללת קבוצות למידה חברתית, טיולים אתגריים, סיורים לימודיים, מסעות לפולין, מסיבות ואירועים שונים.

בית ספר מיתרים רעננה אזור: רעננה, כיתות: ז’ עד יב’, בכמה מילים: מסגרת בה יכולים תלמידים דתיים, חילוניים ומסורתיים לקבל חינוך יהודי יחד. במיתרים מגוון השקפות העולם היהודיות באות לידי ביטוי, ואין חיץ סביב נושא היהדות. ברננים התלמידים מתעמקים בהכרת היהדות, באווירה סובלנית ומקבלת כך היהדות הופכת גורם מאחד ולא מפלג.