האתר הגדול והנצפה בישראל לנוער שמעוניין ללמוד במסגרת שונה

פנימיה צבאית חיל הים

לחיל הים יש ארבעה תיכונים הקשורים אליו בדרך זו או אחרת. תיכון אחד שאינו כולל פנימייה נמצא בחיפה ונקרא צור ים ועוד שלושה תיכונים שניתן להכניס תחת הקטגוריה – פנימיה צבאית חיל הים – קציני ים עכו, קציני ים אשדוד המוכר יותר כ - אורט ימי אשדוד ומבואות ים.

לימודים טכנולוגיים

בחלק מבתי הספר התיכוניים יש מכללה טכנולוגית ללימודי המשך - י"ג ו- י"ד. בכולם יש פעילות ימית לתלמידי התיכון, במינון כזה או אחר או ובאמצעות מגמות שונות. לכל אחד מבתי הספר האלו מאפיינים שונים ורמה אחרת של קירבה לים ולחיל הים.

בכול בתי הספר או הפנימיות הצבאיות של חיל הים, לומדים לימודים טכנולוגיים במגמות שונות – מגמת אלקטרוניקה, מכונה, מכטרוניקה וחשמל. זה די דומה לכל בית ספר מקצועי/ טכנולוגי אחר אבל עם דגש על הימי – לומדים על מערכות ימיות של ספינות. בנוסף ללימודים הטכנולוגים בחלק מבתי הספר יש מגמה עיונית או מגמה ייחודית שאינה בתחום האלקטרוניקה-חשמל-מכונה.

פנימיות צבאיות חיל הים

כפי שציינו, קיימים ארבעה בתי ספר תיכוניים הקשורים לחיל הים, מתוכם 3 הם פנימיות צבאיות של חיל הים. נרחיב מעט על כל מסגרת:

אורט ימי אשדוד – קציני ים אשדוד

באורט ימי אשדוד לומדים תלמידים מכיתה ט' ועד י"ד, במסגרת פנימיה או אקסטרנים. בתיכון יש 4 מגמות – אלקטרוניקה ומחשבים, כיתת מצוינות שתלמידיה מיועדים לשרת בצוללות, מגמת שייט ומגמה חדשה – תעשייה וניהול בדגש לוגיסטיקה ימית (בשיתוף נמל אשדוד). במכללה לומדים אלקטרוניקה ומחשבים ובעתיד תעשייה וניהול בדגש לוגיסטיקה ימית. אם חשבתם על פנימיה צבאית חיל הים, אז באורט ימי אשדוד יש כפר נוער בו לנים התלמידים.

קציני ים עכו

הפנימית הצבעית של חיל הים - קציני ים עכו נחשבת לוותיקה מבין בתי הספר הימיים בארץ. התלמידים בקציני ים עכו לומדים במסגרת של פנימיה צבאית. במכללה (יג-יד) ניתן להמשיך ללימודים במגמות אלקטרוניקה - מחשבים ומכונה. מגמות הלימוד בתיכון הן אלקטרוניקה – מחשבים, מכונה ומדעי הים שהינה מגמה בדגש ביולוגיה, ביולוגיה ימית ושייט. תלמידי מגמה זו יוצאים לסיורים רבים והפלגות.

צור ים - חיפה

תיכון צור ים חיפה הוא בית ספר מקצועי השייך לרשת צור שאינו כולל פנימייה. בצור ים לומדים בשלוש מגמות – חשמל, מכונה ומגמת C.N.C . שתי המגמות הראשונות – מגמת מכונה ומגמת חשמל  קשורות כמובן לרכישת מקצוע אזרחי וצבאי בחיל הים. מגמת  C.N.C  היא מגמה בה רוכשים מקצוע אזרחי בתחום העיבוד השבבי ומשתלבים בחיל הים בתחום המכונה מכיוון שבנוסף ללימודי ה – C.N.C  התלמידים עוברים בחופשת הקיץ בסיום כיתה י"א קורס מכונה ימי בבסיס ההדרכה של חיל הים.

 • פנימיות בצפון הארץ

   

 • פנימיות במרכז הארץ

   

 • פנימיות בדרום הארץ

   

מבואות ים – מכמורת

תיכון מבואות ים במכמורת, כולל פנימייה עם מאפיינים צבאיים. במקור הוקם מבואות ים למטרת לימודי ים ודייג. הלימודים בתיכון הם טכנולוגיים בדגש כלים ימיים וכן שייט וביולוגיה ימית. מבואות ים הוא לא פנימייה צבאית אלא תיכון הכולל פנימייה בעל מאפיינים צבאיים.

מה זה אומר? אתם לא נחשבים ל"שוחרים" – כלומר, לא מתחיילים, אין מחויבות לחיל הים וכד', עם זאת, יש קשר הדוק לחיל הים הכולל ביקורים בבסיסים, הכנה לשירות בחיל הים, והפלגות משותפות. בשנים האחרונות הופך מבואות ים לתיכון על-אזורי ובו ילמדו גם תלמידים מישובי האזור שלא יהיו קשורים לנושא הים.

פנימיה צבאית חיל הים

יש 4 תיכונים הקשורים לחיל הים. אחד ללא פנימייה הנמצא בחיפה - צור ים ועוד 3 תיכונים שניתן לסווג כ – פנימיה צבאית חיל הים: קציני ים עכו, קציני ים אשדוד  ומבואות ים.

לימודים טכנולוגיים

בחלק מבתי הספר התיכוניים יש מכללה טכנולוגית ללימודי המשך - י"ג ו- י"ד. בכולם יש פעילות ימית לתלמידי התיכון, במינון כזה או אחר או ובאמצעות מגמות שונות. לכל אחד מבתי הספר האלו מאפיינים שונים ורמה אחרת של קירבה לים ולחיל הים.

בכול בתי הספר או הפנימיות הצבאיות של חיל הים, לומדים לימודים טכנולוגיים במגמות שונות – מגמת אלקטרוניקה, מכונה, מכטרוניקה וחשמל. זה די דומה לכל בית ספר מקצועי / טכנולוגי אחר אבל עם דגש על הימי – לומדים על מערכות ימיות של ספינות. בנוסף ללימודים הטכנולוגים בחלק מבתי הספר יש מגמה עיונית או מגמה ייחודית שאינה בתחום האלקטרוניקה - חשמל - מכונה.

מקווה רכיבה על אופניים
להקת זמר בפנימייה

פנימיות צבאיות חיל הים

כפי שציינו, קיימים ארבעה בתי ספר תיכוניים הקשורים לחיל הים, מתוכם 3 הם פנימיות צבאיות של חיל הים. נרחיב מעט על כל מסגרת:

אורט ימי אשדוד – קציני ים אשדוד

באורט ימי אשדוד לומדים תלמידים מכיתה ט' ועד י"ד, במסגרת פנימיה או אקסטרנים. בתיכון יש 4 מגמות – אלקטרוניקה ומחשבים, כיתת מצוינות שתלמידיה מיועדים לשרת בצוללות, מגמת שייט ומגמה חדשה – תעשייה וניהול בדגש לוגיסטיקה ימית (בשיתוף נמל אשדוד).

במכללה הטכנולוגית לומדים אלקטרוניקה ומחשבים ובעתיד תעשייה וניהול בדגש לוגיסטיקה ימית. אם חשבתם על פנימיה צבאית חיל הים, אז באורט ימי אשדוד יש כפר נוער בו לנים התלמידים.

קציני ים עכו

הפנימית הצבעית של חיל הים - קציני ים עכו נחשבת לוותיקה מבין בתי הספר הימיים בארץ. התלמידים בקציני ים עכו לומדים במסגרת של פנימיה צבאית.

במכללה (יג-יד) ניתן להמשיך ללימודים במגמות אלקטרוניקה - מחשבים ומכונה. מגמות הלימוד בתיכון הן אלקטרוניקה – מחשבים, מכונה ומדעי הים שהינה מגמה בדגש ביולוגיה, ביולוגיה ימית ושייט. תלמידי מגמה זו יוצאים לסיורים רבים והפלגות.

צור ים - חיפה

תיכון צור ים חיפה הוא בית ספר מקצועי השייך לרשת צור שאינו כולל פנימייה. בצור ים לומדים בשלוש מגמות – חשמל, מכונה ומגמת C.N.C . שתי המגמות

הראשונות – מגמת מכונה ומגמת חשמל  קשורות כמובן לרכישת מקצוע אזרחי וצבאי בחיל הים.

מגמת  C.N.C  היא מגמה בה רוכשים מקצוע אזרחי בתחום העיבוד השבבי ומשתלבים בחיל הים בתחום המכונה מכיוון שבנוסף ללימודי ה – C.N.C  התלמידים עוברים בחופשת הקיץ בסיום כיתה י"א קורס מכונה ימי בבסיס ההדרכה של חיל הים.

מבואות ים – מכמורת

תיכון מבואות ים במכמורת, כולל פנימייה עם מאפיינים צבאיים. במקור הוקם מבואות ים למטרת לימודי ים ודייג. הלימודים בתיכון הם טכנולוגיים בדגש כלים ימיים וכן שייט וביולוגיה ימית. מבואות ים הוא לא פנימייה צבאית אלא תיכון הכולל פנימייה בעל מאפיינים צבאיים.

מה זה אומר? אתם לא נחשבים ל"שוחרים" – כלומר, לא מתחיילים ואין מחויבות לחיל הים. עם זאת, יש קשר הדוק לחיל הים הכולל ביקורים בבסיסים, הכנה לשירות בחיל הים, והפלגות משותפות. בשנים האחרונות הופך מבואות ים לתיכון על-אזורי ובו ילמדו גם תלמידים מישובי האזור שלא יהיו קשורים לנושא הים.

 • פנימיות בצפון הארץ

   

 • פנימיות במרכז הארץ

   

 • פנימיות בדרום הארץ